Klarna przejmuje platformę zakupową HERO

  • Lendtech
  • 15.07.2021

Klarna ogłosiła przejęcie społecznościowej platformy zakupowej HERO. Tym samym 90 milionów użytkowników fintechu zyska kolejne miejsce do zrobienia unikatowych zakupów, a dla 250 tys. partnerów detalicznych Klarny będzie to szansa na rozwój i zwiększenie sprzedaży.

HERO to społecznościowa platforma zakupowa założona 2015 roku z siedzibą w Londynie i Nowym Jorku. Łącznie zatrudnia ponad 1000 pracowników – wszyscy zasilą zespół Klarny.

Zakupy społecznościowe coraz popularniejsze

HERO oferuje innowacyjny model sprzedażowy, wprowadzając koncepcję osobistej obsługi klienta do e-commerce – czytamy w informacji prasowej. Zakupy społecznościowe zyskują na popularności, szczególnie wśród Milennialsów i Pokolenia Z.

Z szacunków wynika, że do 2022 r. około 28% populacji Stanów Zjednoczonych będzie robić zakupy społecznościowe – czytamy w komunikacie prasowym Klarny.

Przejęcie platformy Hero tworzy rynek zbyt zarówno dla produktów finansowych Klarny, jak i jej partnerów biznesowych, którzy zyskują dodatkowy kanał sprzedażowy.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 15.07.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.