Klarna przejmuje PriceRunner

  • Lendtech
  • 08.11.2021

Szwedzka Klarna podpisała umowę dotyczącą przejęcia porównywarki cenowej PriceRunner. Dzięki transakcji fintech wzbogaci swoją ofertę o recenzje produktów i porównywanie cen.

PriceRunner wzbogaci aplikację Klarny o nowe funkcjonalności, a partnerzy szwedzkiego providera BNPL otrzymają lepszy wgląd w zachowania konsumentów oraz więcej odwiedzających strony internetowe. Zoptymalizowane zostaną także możliwości marketingowe, dzięki czemu sklepy internetowe będą odnotowywać wzrosty sprzedaży.

PriceRunner wzmacnia ofertę Klarny

Konkurencja nie śpi, a przejęcie PriceRunner pozwoli Klarnie na bycie atrakcyjnym graczem na tle takich gigantów jak Amazon, Google czy Facebook. Kupno popularnej porównywarki wzmocni ofertę Klarny, w tym jej usługi kartowe i płatnicze.

Dla PriceRunner jest to szansa na międzynarodową rozpoznawalność i motywacja do dalszego rozwoju. Firma chce być najlepszą w swojej klasie porównywarką cen, a fuzja z Klarną przybliża ją do tego celu.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 08.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.