Klarna udostępnia nową apkę w Wielkiej Brytanii

  • Lendtech
  • 07.06.2021

Klarna zaprezentowała nową funkcjonalność umożliwiającą brytyjskim użytkownikom korzystanie z rozwiązania „Pay in 3” w dowolnym sklepie internetowym bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej.

Aplikacja jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, Australii i Szwecji, a korzysta z niej średnio 6,5 miliona osób każdego miesiąca.

Apka Klarny pozwoli Brytyjczykom na podzielenie płatności na trzy nieoprocentowane raty bez względu na to czy wybrany sklep internetowy ma podpisaną umowę z szwedzkim fintechem czy nie. Słowem, umożliwi klientom na skorzystanie z odroczonej płatności także w przestrzeni stacjonarnej.

Ponadto apka integruje także takie funkcjonalności jak ograniczenie wydatków osobistych i kontrola miesięcznych budżetów. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji klienci Klarny mogą spersonifikować udostępniane im treści takie jak ulubione sklepy, powiadomienia o rabatach i porównywarki cenowe – czytamy w informacji prasowej.

Klarna podkreśla przewagę nad przestarzałym modelem kredytowym

Prezentacja nowych funkcjonalności idzie w parze z kampanią reklamową podkreślającą przewagi oferty Klarny nad tradycyjnymi kartami kredytowymi. Informację wzmacnia komunikat o tym, że w 2020 roku Brytyjczycy na odsetki i opłaty związane z kartami kredytowymi wydali 5,7 mld GBP.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 07.06.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.