Klarna uruchamia płatności natychmiastowe w Wielkiej Brytanii

  • Lendtech
  • 19.10.2021

Szwedzka Klarna rozszerza swoją ofertę w Wielkiej Brytanii oferując płatności natychmiastowe „Pay now”. Nowa usługa zapewni użytkownikom większy wybór oraz lepszą kontrolę nad tym jak i kiedy płacą.

Udostępnienie „Pay now” w Wielkiej Brytanii ujednolici ofertę Klarny na całym świecie. Równolegle fintech wprowadzi szereg zmian mających na celu podniesienie standardów w branży płatności konsumenckich.

W ramach otwartej bankowości klienci Klarny będą mogli bezpiecznie udostępniać dane o dochodach i wydatkach ze swoich kont bankowych. Tym sposobem firma chce wspierać osoby z ograniczoną historią kredytową i chronić konsumentów przed zadłużeniem.

Działania prokonsumenckie

Równocześnie Klarna stara się zmienić sposób komunikowania z potencjalnym klientami, tak by było absolutnie jasne, że opcje BNPL to produkty kredytowe, a zaciąganie finansowych zobowiązań wiąże się z konsekwencjami.

Utworzony został także specjalny dział ds. skarg, do którego mogą zwracać się konsumenci niezadowoleni ze sposobu rozpatrzenia reklamacji. Stanowisko powołane zostało po tym jak Rzecznik Finansowy poinformował, że nie będzie przyjmował zażaleń dotyczących oferty BNPL.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 19.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.