Klarna wyceniona na 31 mld $

  • Lendtech
  • 10.03.2021

Fintech Klarna – gigant w branży odroczonych płatności pozyskał 1 mld $ od inwestorów. Spółka została wyceniona na 31 mld $, co czyni ją najcenniejszym europejskim fintechem.

 
 

Klarna zamierza zainwestować 1% zgromadzonego kapitału w inicjatywę wspierającą zrównoważony rozwój na świecie. Oficjalna inauguracja inicjatywy zapowiedziana jest na 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi.

 

Klarna inwestuje w zrównoważony rozwój

 

Popularny dostawca usługi buy now, pay later stawiał dotychczas na innowacje w kontekście bankowości, zakupów i płatności. Ułatwiał konsumentom kontrolę nad ich finansami i dostosowywał ofertę do zmieniających się preferencji rynkowych. Teraz chce zaznaczyć swoją obecność na innym, ważniejszym polu – zrównoważonego rozwoju.

 

Aplikacja Klarna jest jedną z 10 najczęściej pobieranych aplikacji w Stanach Zjednoczonych. Firma cały czas pracuje nad tym by ułatwić konsumentom zakupy mobilne. Klienci oczekują wygody i elastyczności. Dostęp do programu lojalnościowego Vibe, powiadomienia o rabatach i obniżkach cen, śledzenie wydatków i sald – tak Klarna wychodzi naprzeciw tym potrzebom.

 

/AP/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.