Klarna z pierwszą polską kampanią telewizyjną

  • Lendtech
  • 15.06.2022

Klarna, szwedzki fintech słynący z nietuzinkowej komunikacji marketingowej swoich usług bankowych i płatniczych, wystartowała z pierwszą kampanią reklamową w polskiej telewizji.

Klarna z pierwszą polską kampanią telewizyjną

Działająca na 20 rynkach Klarna jest wiodącym globalnym bankiem detalicznym, dostawcą usług płatniczych i aplikacją zakupową. Nad Wisłą zadebiutowała w sierpniu ubiegłego roku i oferuje tu swoje dwie flagowe usługi – “Zapłać za 30 dni” oraz “Zapłać teraz” a także aplikację zakupową „all in one”, pozwalającą użytkownikom dokonywać zakupów we wszystkich polskich sklepach internetowych i finalizować transakcję z wykorzystaniem płatności Klarny.

Osoby obsesyjnie skoncentrowane na jednym zadaniu są zwykle doskonale w tym co robią, nawet jeśli czasem wydają się osobliwe. Takie są właśnie produkty Klarny, które w humorystyczny sposób spersonifikowaliśmy w spotach. W stu procentach sfokusowane na jednym – dostarczeniu klientom najwyższej jakości. „Płatność za 30 dni” jest zawsze w pobliżu, choć trzyma się na dystans, dając kupującemu swobodę zakupów online i zapłaty w najwygodniejszym momencie, bez dodatkowych kosztów – komentuje Agnieszka Jabłońska-Twaróg, B2C Marketing Manager w Klarna Polska, która odpowiada za realizację kampanii na polskim rynku.

Pierwsza kampania w Polsce

Na świecie Klarna jest znana z wyróżniających się kampanii reklamowych z udziałem takich gwiazd jak m.in. Lady Gaga, Snoop Dogg, czy A$AP Rocky. Teraz wystartowała ze swoją pierwszą kampanią w polskiej telewizji. W humorystycznych spotach płatność za 30 dni od Klarny została przedstawiona jako przyjaciółka „na odległość”, która trzyma się na dystans, zapewniając swobodę i bezpieczeństwo podczas zakupów. Dzięki niej nie trzeba “zawracać sobie głowy” natychmiastową płatnością – zakupy można zrobić w dowolnym sklepie online i zapłacić za nie po 30 dniach bez odsetek. Prowadzone działania mają na celu przybliżenie polskim konsumentom marki Klarna oraz oferowanego produktu “Zapłać za 30 dni”, a także edukację klientów w zakresie korzystania z płatności odroczonych i ich zalet.

Klarna jest bankiem, ale komunikujemy się inaczej niż konkurencja, zachowując unikalny styl, który pokochali klienci na całym świecie. Kampania wideo, która właśnie wystartowała w Polsce, doskonale się w niego wpisuje. Pozwala nam w pełni pokazać czym jest nasze słynne “smoooth”, a odbiorcom lepiej zrozumieć wyjątkową osobowości naszej marki. Polskim akcentem w jednym ze spotów jest symbol lat 70. – różowy Fiat 126p, którym podróżuje główna bohaterka – dodaje Agnieszka Jabłońska-Twaróg.

Kampania rozpoczęła się 13 czerwca br. i potrwa do końca miesiąca. 30- i 15-sekundowe spoty w dwóch wersjach są emitowane w TVN i Polsacie. Działania online objęły komunikację w mediach społecznościowych (YouTube, Facebook, Instagram) oraz premium display w ogólnopolskich portalach internetowych. Za stworzenie koncepcji kreatywnej i produkcję spotu odpowiada Klarna, a za zakup mediów dom mediowy Mediacom.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 15.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.