Klienci KROSS zapłacą za zakupy z Mokka

  • Lendtech
  • 12.09.2022

KROSS udostępnił płatności odroczone fintechu Mokka. Klienci KROSS mogą realizować zakupy z wykorzystaniem usługi Mokka w sieci salonów własnych firmy. W pierwszych miesiącach współpracy” dla klientów zainteresowanych rozłożeniem płatności na dłuższy czas firmy przygotowały promocję „10 rat 0%”. Współpraca umacnia pozycję Mokka jako lidera usług BNPL (buy now, pay later) w Europie Środkowo-Wschodniej.

Klienci KROSS zapłacą za zakupy z Mokka

Klienci KROSS coraz częściej oczekują zróżnicowanych form finansowania zakupów. Obserwując ten trend postanowiliśmy uzupełnić dostępne formy finansowania w salonach KROSS i wprowadzić usługę płatności odroczonych. Współpraca z Mokka to duże wsparcie dla Klientów salonów KROSS – 10 rat 0% jest dostępnych po odpowiedzi na zaledwie 6 pytań w procesie rejestracji, dzięki czemu proces odroczenia płatności jest szybki i intuicyjny – podsumowuje Filip Wojciechowski, CEO KROSS S.A.

Dzięki rozwiązaniom Mokka klienci mają możliwość dokonania zakupów w salonach stacjonarnych KROSS z możliwością odroczenia płatności o 30 dni. Klienci mogą też skorzystać z wygodnych systemów ratalnych i rozłożyć płatność za zakupy do nawet na 10 miesięcy. W ramach promocji, która potrwa do 19.10.2022 r. klienci mogą kupić rowery, ale także komponenty i akcesoria rowerowe, czy też odzież sportową, i zapłacić za nią później, rozkładając płatność na 10 nieoprocentowanych rat.

Sieć partnerów Mokka systematycznie rośnie, dzięki czemu nasze usługi dostępne są już w ponad 500 punktach sprzedaży w całej Polsce, a także u partnerów prowadzących sprzedaż internetową. Dzięki współpracy z Mokka nasi partnerzy zyskują również łatwiejszy dostęp do systemów płatności odroczonych w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, co jest szczególnie istotne dla sieci handlowych prowadzących sprzedaż za granicą – dodaje Marek Biernacki, CEO Mokka w Polsce.

Aplikacja mobilna Mokka

Klienci KROSS będą mogli zarządzać swoimi zakupami korzystając z aplikacji mobilnej Mokka, w ramach której każdy zalogowany użytkownik ma dostęp do historii zakupów, harmonogramu spłat, powiadomień o specjalnych ofertach dostępnych tylko dla użytkowników, a także do wygodnej spłaty swoich zobowiązań.

Usługi typu „kup teraz, zapłać później” zdobywają popularność na całym świecie wśród wiodących sprzedawców i młodszych, aktywnych konsumentów. Oczekuje się, że globalny rynek BNPL osiągnie prawie 700 mld USD do 2025 roku, z czego Europa będzie stanowić największy rynek generujący ponad 45% całkowitego wolumenu, z CAGR (ang. Compound Annual Growth Rate) na poziomie +67% od 2019 do 2025 roku. W Polsce już 30% sklepów internetowych udostępnia płatności odroczone. Przewiduje się, że w przeciągu najbliższych 5 lat, odsetek płatności z wykorzystaniem produktów BNPL będzie rosnąć o 30% rocznie.

KROSS jest liderem rynku rowerowego w Polsce. Firma powstała w 1990 roku, a w jej portfolio znajdują się rowery elektryczne, rekreacyjne oraz wyczynowe, przeznaczone do kolarstwa górskiego, a także marka Le Grand, skupiająca rowery miejskie. KROSS jako jedna z nielicznych firm w Europie, rozwija także produkcję ram karbonowych. Rowery marki, w oparciu o autorskie rozwiązania i innowacyjne technologie, powstają w nowoczesnej fabryce produkcyjnej, znajdującej się w Przasnyszu nieopodal Warszawy. Firma w 2017 roku przejęła holenderską markę Multicycle, posiadającą w swojej ofercie miejskie rowery premium oraz wysokiej klasy rowery elektryczne. Obecnie, produkty KROSS są dystrybuowane do prawie pięćdziesięciu krajów. W zakresie sponsoringu sportowego firma jest sponsorem tytularnym KROSS ORLEN Cycling Team, jednej z najlepszych na świecie grup kolarstwa górskiego. KROSS w 2020 r. obchodził 30-lecie istnienia. Założycielem i właścicielem firmy jest Zbigniew Sosnowski.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 12.09.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.