Kolejny gracz na polskim rynku BNPL. Blue Media inwestuje w Paytree

  • Lendtech
  • 03.08.2021

Paytree to fintech oferujący pożyczki, który szykuje się do wdrożenia płatności odroczonych za rachunki domowe. W spółkę właśnie zainwestowało Blue Media, które objęło 18 proc. udziałów.

Paytree to nowy gracz na rynku pożyczkowym – firma powstała rok temu. Teraz firma szykuje się do uruchomienia nowego produktu z zakresu płatności odroczonych za rachunki domowe. Paytree pozyskało także inwestora – znany sopocki fintech płatniczy Blue Media objął 18 proc. udziałów w startupie – podał serwis Cashless.pl.

Płatności odroczone to jeden z najdynamiczniej rozwijających się trendów w sektorze pożyczkowym. BNPL w płatnościach za rachunki domowe tworzy osobny segment tego rynku. Tego rodzaju produkty dostępne są także u takich gigantów płatniczych jak Afterpay.

Płatności odroczone za rachunki – nisza pełna lojalnych klientów

Opłacenie rachunków przy wykorzystaniu BNPL wymaga zaawansowanych integracji IT – umożliwiających samodzielne uploadowanie rachunków lub faktur za media lub ich automatyczne pobranie od dostawcy.

Jest to zatem dosyć trudny produkt, ale atrakcyjny w rozwoju, gdyż w dużej mierze bazuje na wygodzie i lojalności klienta, a ta – w branży BNPL jest nieoceniona. Płatności odroczone jak nazwa wskazuje, to także płatności – silnie regulowany segment rynku fintech, na którym jednym z liderów w Polsce jest właśnie Blue Media.

Paytree działa w strategii white label, czyli tworzy dedykowane produkty dla partnerów. Spółka chwali się, że procesuje średnio ponad 900 wniosków kredytowych dziennie, a jej średni czas na wydanie wstępnej decyzji to 19 sekund. Produkty Paytree to m.in. pożyczki Friko, Tadam i Sponto.

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 03.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.