Kolejny startup BNPL zebrał niezłą sumkę od inwestorów

  • Lendtech
  • 24.03.2021

Kolejny fintech BNPL otrzymał wsparcie od inwestorów. Szwedzki Zaver właśnie pozyskał 5 mln USD, a zebrane środki ma zamiar przeznaczyć na inwestycje m.in. w oferowanie pożyczek ratalnych w punktach sprzedaży, głównie finansując dobra trwałego użytku i usługi np. dentystyczne.

Szwedzki Zaver pozyskał 5 mln USD na dalszy rozwój – powiadomił serwis Techcrunch. Fintech na początku swojej startupowej kariery skupiał się na płatnościach typu P2P i w 2019 roku na rozwój tej metody płatności – popularnej na skandynawskim rynku – pozyskał 1,2 mln USD.

 

Ale obecnie jednym z głównych trendów płatniczych są odroczone płatności i właśnie w tym kierunku zamierza rozwijać się Zaver. Jak widać – nie jest to zły wybór, bo inwestorzy dosyć hojnie (m.in. VCs Inbox Capital i Inventure) wspierają fintechy, które wdrażają lub zamierzają wdrażać odroczone płatności. Zaver chce się teraz skupić na ofercie finansowania dóbr trwałego użytku, które definiuje jako przedmioty i usługi np. dentystyczne czy te oferowane w branży beatuy, o nieco wyższej wartości i takie, których nie kupuje się codziennie. Ponadto szef Zavera Amir Marandi zapowiedział, że spółka zainwestuje w swój produkt, zwiększy zespół oraz zbada możliwości ekspansji zagranicznej.

 

Zaver wierzy, że odejdziemy od kart płatniczych, a płatności mobilne to przyszłość

 

Założyciele Zaver, od samego początku istnienia fintechu, czyli od 2016 roku, głoszą śmiałą, ale chyba już coraz częściej potwierdzaną tezę, że karty płatnicze, a szczególnie karty kredytowe, najlepsze czasy mają już za sobą. Teraz konsumenci chcą płatności mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych i wygodnych aplikacji.

 

Docelowym rynkiem Zaver mają być dobra trwałego użytku, w tym zakupy realizowane w sklepach stacjonarnych. Główne usługi, które zamierza rozwijać fintech to polecenie zapłaty (direct debit) czy też raty w punkcie sprzedaży. To co wyróżnia spółkę to działanie w branżowej niszy, gdzie dominują stosunkowo niskie marże, ale za to finansuje się zakupy o wyższej wartości.

 
 

/AP/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 24.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.