Lendtech Zip zadebiutował w Wielkiej Brytanii

  • Lendtech
  • 10.03.2021

Australijski fintech Zip – popularny dostawca usług BNPL, zadebiutował na rynku brytyjskim. Zip oferuje konsumentom nieoprocentowane płatności ratalne w modelu „Pay in Four”. Tym samym Brytyjczycy dołączają do ponad 5,7 mln klientów Zip na całym świecie.

 
 

Do bazy detalicznych sprzedawców współpracujących z platformą Zip dołączają sprzedawcy brytyjscy. Za pomocą Zip uzyskają dostęp do klientów na całym świecie. Ekspansja Zip w Wielkiej Brytanii jest odpowiada na popyt wynikający z wzrostu popularności cyfrowych metod płatności oraz stanowi alternatywę dla kart kredytowych.

 

Coraz większa konkurencja na rynku BNPL w Wielkiej Brytanii

 

Z ankiety przeprowadzonej przez Zip wynika, że konsumenci doceniają coraz większą dostępność usług BNPL oraz możliwość wyboru między różnymi dostawcami. Co interesujące, klienci w Wielkiej Brytanii będą mogli korzystać z oferty Zip nie tylko online, ale i w sklepach stacjonarnych.

 

Rynek brytyjski robi się coraz bardziej konkurencyjny dla BNPL. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii polubili się z odroczona płatnością w e-commerce i najwięksi giganci rynkowi prześcigają się o ich uwagę. To w zasadzie jest najlepszy moment do budowania bazy klientów i nawiązywania partnerstw z e-commerce w tym kraju, gdyż na horyzoncie jest już temat rychłej regulacji. O czym pisaliśmy więcej w artykule FCA przymierza się do uregulowania Buy Now, Pay Later.

 

/AP/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.