Mastercard zaoferuje rozwiązanie BNPL dla pożyczkodawców, banków i fintechów

  • Lendtech
  • 28.09.2021

Mastercard ogłosił, że uruchomi rozwiązanie ratalne o nazwie… Mastercard Installments, które będzie dostępne dla banków, pożyczkodawców, fintechów i operatorów portfeli cyfrowych. Nowe rozwiązanie najpierw wystartuje w Wielkiej Brytanii, Australii i USA.

Buy Nów, Pay Later najwyraźniej stanie się standardem rynkowym. Po Visa, swoje plany w tym zakresie ogłosił także Mastercard. Visa już oferuje tę usługę – szczegóły dostępne są na specjalnej stronie Visa Installments.

Z kolei więcej o usłudze Mastercard Installments można przeczytać na stronie Mastercard Installment Payment Service.

Zarówno platformy API oferowane przez Visa, jak i Mastercard oferują pełną gamę usług fintech w zasadzie gotowych do implementacji. Za tymi dwoma niezwykle rozpoznawalnym brandami stoi zaawansowana technologia, poniekąd sprawiając, że są one wręcz „fintech makerami”. Nic dziwnego, że suma kapitalizacji Visa i Mastercard to już ponad 850 mld USD!

Mastercard idzie w płatności odroczone

Mastercard zaproponuje rozwiązanie technologiczne, które ułatwi wdrożenia tym podmiotom finansowym, które chcą oferować płatności odroczone, ale nie mają technologii lub nie chcą wymyślać koła na nowo – czytamy w informacji prasowej Mastercard. Sprawa jest na tyle doniosła, że napisały o niej także zagraniczne media, w tym brytyjski portal Finextra.

Screen ze strony: www.developer.mastercard.com/product/installments/

Mastercard Installments umożliwi oferowanie programów ratalnych czy też tradycyjnych płatności odroczonych do 30 dni, jak również niezwykle popularnych planów podziału płatności na 4 wygodne raty – zarówno online, jak i offline, a konkretnie wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Mastercard. Usługa wdrażana będzie przy wykorzystaniu otwartej bankowości, co zapewnić ma Finictiy, przejęte przez Mastercard w czerwcu 2020 roku za blisko 1 mld USD.

Na obecną chwilę Mastercard w temacie BNPL współpracuje z Barclays US, Fifth Third, FIS, Galileo, Huntington, Marqeta (to znany także w Polsce fintech wyspecjalizowany w wydawaniu kart płatnicznych), SoFi, i Synchrony, a także Qantas Loyalty i Latitude.

Boom w płatnościach odroczonych, jest faktem – w ciągu trzech najbliższych lat nawet 8 proc. transakcji online ma być realizowanych w modelu BNPL. To nie jest chwilowa moda, ale na pewno będzie się zmieniać m.in. za sprawą regulacji.

/Łukasz Piechowiak

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.