Mokka wystartowała operacyjnie w Bułgarii

  • Lendtech
  • 26.01.2023

Mokka (Revo Technologies) rozpoczyna działalność operacyjną w Bułgarii. Działający m.in. w Polsce i Rumunii fintech oferuje klientom odroczenie płatności za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. 

Mokka wystartowała operacyjnie w Bułgarii

– Usługi ‘Kup teraz, zapłać później’ stają się coraz bardziej popularne wśród młodszych konsumentów oraz wiodących sieci handlowych na całym świecie. Cieszymy się, że rozpoczynamy działalność w Bułgarii, gdzie dzięki oferowaniu nowoczesnych i elastycznych metod finansowania widzimy ogromne możliwości rozwoju i zmiany zwyczajów konsumenckich – podsumowuje Irene Shvakman, co-founderka Mokka. – Kup Teraz Zapłać Później’ przynosi sieciom handlowym wyraźne korzyści poprzez zwiększenie koszyka zakupowego, wskaźników konwersji i lojalności klientów. Ma także wpływ na ograniczanie liczby zwrotów oraz tzw. płatności za pobraniem – dodaje Irene Shvakman.

Bułgaria jest kolejnym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym Mokka rozwija działalność operacyjną. W regionie firma współpracuje już z kilkuset wiodącymi sieciami handlowymi oferującymi ubrania, obuwie, biżuterię, akcesoria dla dzieci, sprzęt sportowy, produkty kosmetyczne, usługi turystyczne, wyposażenie wnętrz, sprzęt RTV AGD i inne. Mokka oferuje partnerom elastyczne rozwiązania dostosowane do potrzeb zarówno sklepów stacjonarnych jak i online, w tym tzw. adaptive check out, który umożliwia kupującym odroczenie płatności za zakupy zarówno na niższe jak i wyższe kwoty oraz wybór dogodnego planu płatności od 1 aż do 24 miesięcy.

– Wiele bułgarskich i międzynarodowych sieci handlowych jest zainteresowanych rozwiązaniami oferowanymi przez Mokka. Zarówno w Polsce jak i Rumunii z BNPL korzysta już ponad milion konsumentów. Będziemy korzystać z tych doświadczeń prowadząc działalność operacyjną w Bułgarii, a w dalszej kolejności także na innych rynkach w regionie – podsumowuje Petar Boychev, CEO Mokka w Bułgarii.

Mokka oferuje usługi BNPL zarówno sklepom stacjonarnym jak i internetowym, które dostępne są również poprzez aplikację mobilną.  W ostatnim czasie firma ułatwiła sklepom integrację usług, przygotowując tzw. wtyczki dla wielu wiodących platform e-commerce takich jak WordPress, Opencart, VTek, Gomag, Shopify i inne.  Oferty finansowania i plany płatności firma dostosowuje do potrzeb każdego sklepu.  Doświadczenia Mokka pokazują, że w porównaniu do innych form płatności, osoby korzystające z BNPL robią zakupy częściej i na wyższe kwoty, co zwiększa wolumen sprzedaży. Ponadto, dzięki oferowaniu rozwiązań „Kup teraz, zapłać później” klienci zdecydowanie rzadziej korzystają z płatności za pobraniem, które generują wysokie koszty dla sieci handlowych. Dzięki korzystaniu z BNPL sklep e-commerce otrzymuje płatność od razu.

Usługi Mokka oznaczają także istotne korzyści dla klientów. Dzięki BNPL klienci nie muszą długo oczekiwać na akceptację wniosku kredytowego lub wydanie karty kredytowej. Platforma Mokka umożliwia natychmiastową rejestrację każdego kupującego w czasie krótszym niż 2 minuty bezpośrednio w sklepach partnerskich lub poprzez aplikację mobilną. Po rejestracji klient może od razu dokonać zakupów, płacąc za nie później.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 26.01.2023

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.