OpenPay udzieli rat na zabiegi chirurgiczne

  • Lendtech
  • 16.03.2021

OpenPay – australijski dostawca usług BNPL, jako pierwszy fintech z sektora odroczonych płatności debiutuje na polu ochrony zdrowia, oferując ratalne opłaty za planowe operacje.

 
 

Nowa usługa OpenPay jest odpowiedzią na rynkowe tendencje wykorzystywania odroczonych płatności w różnych sektorach e-commerce. Było kwestia czasu, aż odroczona płatność będzie wykorzystywana w opiece zdrowotnej, aczkolwiek jest to dosyć zaskakujące i może być uznawane za kontrowersyjne. Z drugiej strony, BNPL to metoda płatności, która wypiera karty kredytowe – wykorzystanie kredytówek do płatności za usługi medyczne kontrowersji nie wzbudza, więc za jakiś czas BNPL również oswoi się z tym tematem.

 

Nowa usługa na razie przez pół roku

 

Umowa między OpenPay i szpitalem, w którym będzie realizowany pionierski program, została zawarta na razie na pól roku. Po tym okresie – można napisać, że pilotażu – obie strony podejmą decyzje o ewentualnym przedłużeniu współpracy.

 

Naturalnie fintech liczy na sukces, twierdząc, że wejście w nowy sektor zapewni klientom łatwiejszy dostęp do specjalistycznych procedur medycznych. Zobaczymy za pół roku.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 16.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.