PayPal króluje w Australii

  • Lendtech
  • 02.04.2021

Pandemia koronawirusa wyniosła usługi BNPL na wyżyny popularności, ale to transakcje za pomocą PayPala nadal dominują na antypodach.

 

W 2020 roku australijscy konsumenci coraz chętniej robili zakupy online. Pandemia zmieniła przyzwyczajenia klientów na czym zyskał e-commerce. Nie zmienił się natomiast sposób w jaki konsumenci płacili za zakupy internetowe.

 

40% transakcji online w 2020 roku stanowiły tradycyjne płatności za pomocą PayPal. Jest to zastanawiająca dominacja biorąc pod uwagę, że przeciętny sklep internetowy oferuje co najmniej 6 opcji płatności, w tym jedną odroczoną.

 

PayPala wybierają… starsi

 

Boom na BNPL nie uszedł uwadze PayPala, który wśród młodszych konsumentów nie jest tak popularny jak w grupie wiekowej powyżej 65 lat. Od czerwca bieżącego roku klienci fintechu będą mogli skorzystać z usługi „PayPal Pay in 4” czyli opcji płatności ratalnych. Wiele wskazuje na to, że to scementuje dominację PayPala w Australii, a przecież to nie koniec usług, które może zaoferować – przypomnijmy, że od stycznia PayPal udostępnia amerykańskim użytkownikom możliwość handlu kryptowalutami.

 

Płatności odroczone są bardzo popularne w Australli. W zależności od kategorii wiekokwej konsumentów, stanowią one nawet do 13% preferowanych płatności w internecie.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 02.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.