„PayPal Pay in 4” coraz popularniejszy wśród Millenialsów

  • Lendtech
  • 21.06.2021

Uruchomiona przez PayPal pod koniec zeszłego roku usługa finansowania ratalnego „Pay in 4″ zdobywa coraz więcej użytkowników, szczególnie wśród młodych ludzi. Rozwiązanie przyjęło się również na specyficznym amerykańskim rynku – użytkownicy korzystają z niej jako prostego narzędzia do zarządzania budżetem domowym.

Sukces oferty BNPL na rynku amerykańskim jest niepodważalny. Szacuje się, że branża wzrośnie o 41,7% w ujęciu rocznym, osiągając ponad 126 mln USD w 2021 roku. Wpływ na ten boom miało powiązane z pandemia spowolnienie gospodarcze w 2020 roku oraz dążenie konsumentów do większej kontroli nad osobistymi finansami – czytamy w Forbes.

Usługa „Pay in 4” jest cały czas rozwijana tak by sprostać rosnącym wymaganiom klientów. W czerwcu

PayPal podniesie górny limit zakupów z 600 do 1500 USD tak by konsumenci mogli pozwolić sobie na bardziej luksusowe towary. Umożliwione zostanie także dokonywanie spłat bezpośrednio z konta bankowego.

PayPal wygrywa ekosystemem

Z ankiety przeprowadzonej przez PayPala wynika, że z ich usługi korzystają głównie ludzie młodzi tzw. Pokolenie Z i Millenialsi. Ofertę BNPL cenią za wygodę, szybkość transakcji i brak odsetek. Są bardziej skłonni zrobić zakupy u tego sprzedawcy, który dysponuje ofertą odroczonych płatności.

PayPal buduje cały ekosystem związany z płatnościami, którym ma duże przewagi nad konkurencją. Fintech może poszczycić się też najwyższą liczbą użytkowników na rynku amerykańskim, t.j. blisko 35 milionów w 2020 roku i ta liczba ciągle rośnie.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 21.06.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.