Płatności odroczone Mokka w salonach W.KRUK

  • Lendtech
  • 19.12.2022

W.KRUK, najstarsza polska marka jubilerska, rozszerza swoje usługi o płatności odroczone Mokka. Od grudnia br. klienci W.KRUK mogą zrobić zakupy z 30-dniowym odroczeniem płatności lub skorzystać z wygodnych planów ratalnych w większości salonów sieci. Mokka jest wiodącym dostawcą płatności odroczonych w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie współpracuje ze sklepami stacjonarnymi oraz internetowymi, m.in. w Polsce i Rumunii.

W.KRUK wprowadza płatności odroczone Mokka

Klienci W.KRUK już od grudnia mogą płacić korzystając z 30-dniowego odroczenia płatności, bez dodatkowych opłat, lub z wygodnych systemów ratalnych (od 3 do 24 miesięcy). Bezgotówkowe zakupy z odroczoną płatnością w salonach stacjonarnych są finansowane w ramach szybkiego i wygodnego procesu decyzyjnego. Klienci, którzy skorzystają z oferty Mokka w salonach W.KRUK mogą obsługiwać swoje zobowiązania z wykorzystaniem dostępnej dla klientów aplikacji mobilnej Mokka.

Grudzień jako termin rozpoczęcia współpracy z Mokka nie jest przypadkowy. To najgorętszy okres w roku dla branży jubilerskiej. Nasi klienci poszukują najlepszej oferty w zakresie biżuterii i zegarków oraz jak najlepszej jakości doradztwa i obsługi. Komplementarność usług jest niezwykle istotna. W.KRUK zapewnia unikalny produkt i profesjonalne doradztwo, a nasz partner Mokka dopasowane do potrzeb Klienta rozwiązanie w postaci płatności odroczonej – podsumowuje Łukasz Bernacki, Prezes Zarządu W.KRUK.

Polacy najczęściej w Europie korzystają z tzw. płatności odroczonych. Jak podaje raport firmy doradczej Kearney, pt. „European Retail Banking Radar”, aż 62 proc. Polaków przynajmniej raz użyło odroczonej płatności – to najwyższy wskaźnik w Europie. Za pomocą BNPL klienci najchętniej kupują elektronikę (36 proc.), a także odzież i dodatki (30 proc.). Sektor odroczonych płatności to obecnie ok. 10 proc. całego rynku pożyczkowego w Polsce. Szacuje się, że w przeciągu najbliższych 5 lat, odsetek płatności z wykorzystaniem produktów BNPL będzie rosnąć o 30% rocznie. W 2021 r. światowy rynek BNPL wart był 125 mld dol., a do 2030 r. ma osiągnąć wartość 3268 mld dol.

Wprowadzenie opcji ‘kup teraz zapłać później’ przynosi sklepom szereg korzyści biznesowych takich jak zwiększenie średniej wartości koszyka zakupowego, wyższą konwersję sprzedaży, a także nowe grupy klientów. To niekwestionowane zalety, które zarówno krótko jak i długoterminowo przekładają się na wzrost wyników finansowych sieci sprzedaży niezależnie od branży, w której działają – mówi Marek Biernacki, zarządzający Mokka w Polsce.

Jak wynika z raportu PWC „Perspektywy rozwoju rynku e-commerce w Polsce 2018-2027”, nowe technologie, są jednym z głównych czynników wzrostu rynku e-commerce. W Polsce umożliwiając budowanie lepszych doświadczeń zakupowych klientów w przestrzeni online oraz tańszą realizację zamówień. Technologiami i rozwiązaniami odgrywającymi coraz większą rolę staje się m.in. BNPL – krótkoterminowe finansowanie zakupów.

W.KRUK od 1840 na zawsze. W.KRUK to nie tylko biżuteria. To marzenie kobiet i mężczyzn od 1840 roku. W.KRUK jest jedyną marką biżuteryjną w Polsce, która sprawia, że ludzie, którzy ją noszą, czują się wyjątkowi i ważni dla siebie nawzajem. Historia ponad 180 lat marki to największa duma i najważniejsze dziedzictwo. W ponad 150 salonach firmowych na terenie całego kraju W.KRUK oferuje najwyższej jakości złotą i srebrną biżuterię, brylanty, kamienie szlachetne oraz autorskie kolekcje inspirowane najnowszymi trendami. W.KRUK jest ekspertem w dziedzinie zegarków. Przeszło 180 lat tradycji oraz otwartość na nowoczesne trendy czynią nas wiarygodnym i profesjonalnym przedstawicielem światowych marek zegarkowych: Rolex, Patek Philippe, Cartier, Jaeger-LeCoultre, Hublot, Panerai, Chopard, Breitling, Girard-Perregaux, Omega, Tudor, Tag Heuer, Longines, Rado, Frédérique Constant, Tissot, Certina, Doxa, Gucci, Calvin Klein, Swatch i wielu innych. W.KRUK oferuje kolekcję akcesoriów sygnowanych logo marki oraz luksusowych zapachów W.KRUK dostępnych na wkruk.pl oraz w stacjonarnych salonach marki.

Mokka to marka, pod którą działa Revo Technologies – wiodący dostawca usług finansowania zakupów konsumenckich w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma oferuje usługi sieciom handlowym działającym w branży modowej, kosmetycznej, sportowej, artykułów dla dzieci oraz RTV AGD. W Rumunii Mokka oferuje usługi „Kup teraz, zapłać później” u wiodących rumuńskich sprzedawców, takich jak Lensa, Boutique Mall, CCC oraz Wellness Solutions. W Polsce wśród sklepów partnerskich Mokka w Polsce znajdują się m.in. YES, Verona, Diverse, Paris Optique, Kross, PAWO, Deni Cler, Worldbox, czy Adrenaline – sieć salonów Nike oraz Adidas. W Europie Środkowo-Wschodniej Mokka obsługuje 10 mln, klientów współpracując z 7 tys. sklepów stacjonarnych i internetowych w Polsce, Rumunii oraz innych krajach regionu.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 19.12.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.