Płatności odroczone od Smartney i Blue Media w R-GOL

  • Lendtech
  • 26.03.2021

Fintech Smartney oraz operator płatności Blue Media wdrożyły płatności odroczone w pierwszych sklepach internetowych, w tym w największym sklepie piłkarskim w Polsce, R-GOL.com.

 
 

Płatność odroczona to szybka i bezpieczna metoda płatności, która pozwala na odroczenie zapłaty za towar kupiony o 30 dni bez dodatkowych kosztów. 30 dni to także czas, w którym klient może podjąć decyzję o dokonaniu pełnej spłaty kwoty lub rozłożeniu płatności na raty.

 

Płatności odroczone Pay Smartney w pierwszych sklepach internetowych wdrożyli wspólnie Smartney, innowacyjny fintech, który zadebiutował na polskim rynku dwa lata temu, oraz Blue Media, czołowy operator płatności w Polsce.

 

Jednym z pierwszym partnerów, którzy wdrożyli Pay Smartney jest R-GOL.com – największy sklep piłkarski w Polsce. Rozwiązanie dostępne jest dla zakupów na kwoty od 200 do 1500 zł. W momencie dokonywania płatności klient może wybrać opcję Pay Smartney, a więc zakupić towar teraz i zapłacić wybraną przez siebie metodą później. Formularz wniosku, który należy wypełnić jest prosty i krótki, a cały proces trwa kilka minut.

 

Smartney prowadzi weryfikację z wykorzystaniem usługi AIS

 

Smartney weryfikuje osoby starające się o płatności odroczone z wykorzystaniem usługi AIS (dostęp do danych bankowych) od Blue Media. Wystarczy, aby klient zalogował się do swojej bankowości elektronicznej w trakcie procesu zakupowego, a decyzja o pożyczce i przelew środków za zakupy odbędą się w pełni automatycznie.

 

Nowoczesne metody płatności od lat zyskują na popularności wśród kupujących z uwagi na ich wygodę, ale i szybkość transakcji, co ma wpływ na błyskawiczną realizację zamówienia. Teraz dzięki odroczonym płatnościom nasi klienci mogą cieszyć się zakupionym towarem od razu, choć z zapłatą mogą się wstrzymać nawet do 30 dni po zakupie – mówi Maciej Pruchniewski, e-commerce manager R-GOL.

 

Płatności odroczone to wygoda i bezpieczeństwo kupujących

 

Biznes musi zrozumieć młodego klienta. Wymaga on od nas rozwiązań wygodnych i nowoczesnych. Rynek e-commerce rośnie bardzo dynamicznie, ale wraz z rynkiem rośnie konkurencja. Żeby zapewnić klientom szybkość, wygodę i elastyczność fintechy łączą siły, proponując wspólne rozwiązania. Przykładem jest nasza współpraca z Blue Media. Chcemy, by płatności w sieci przez Pay Smartney stały się ciekawą alternatywa dla konsumentów. Cieszymy się, że jednym z pierwszych partnerów korzystających z naszego rozwiązania jest R-GOL.com, cieszący się tak dobrą opinią wśród klientów – mówi Katarzyna Jóźwik, Dyrektor Generalna Smartney.

 

Jako Blue Media współpracujemy od niemal 20 lat z instytucjami rynku finansowego oraz podmiotami z branży telekomunikacyjnej, energetycznej i e-commerce świadcząc im usługi płatnicze, weryfikacyjne i autoryzacyjne. Z przyjemnością współpracujemy z partnerami, którzy dają klientom szansę na dostęp do spersonalizowanych produktów i ofert jeszcze lepiej dopasowanych do ich potrzeb – mówi Dawid Adamczyk z Blue Media.

 

Popularyzacja zakupów przez internet stawia przed właścicielami sklepów oraz dostawcami usług potrzebę zwiększania wygody i bezpieczeństwa kupujących. Jednym z rozwiązań ułatwiających podjęcie klientom decyzji o zakupie są właśnie płatności odroczone.

 

/Komunikat Prasowy

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 26.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.