Portfele cyfrowe i BNPL napędzą globalnie ecommerce do 6 mld USD

  • Lendtech
  • 20.08.2021

Do 2024 roku wartość ecommerce gobalnie zwiększy się o 54%. Spory udział we wzroście będą mieć dostawcy usług odroczonej płatności, rewolucja mobilna i upowszechnienie portfeli cyfrowych. W efekcie wartość ecmmerce w 2024 wynieść może nawet 6 bln USD.

Kolejny raport o BNPL i wpływie tej metody płatności na ecommerce potwierdza, że jest on silnie pozytywnie skorelowany. Tym razem potwierdzenie tej tezy znaleźć można w publikacji Buy Now Pay Later – Revolutionizing Traditional Credit With Convenience, Data & eCommerce przygotowanej przez FT Partners, który jest bankiem inwestycyjnym skupionym na rynku FinTech.

Raport nie „odkrywa Ameryki”, ale nie o to tu chodzi. Potwierdza on bowiem tezę, że trend wzrostowy w ecommerce jest trwały, trudny do powstrzymania, a zasadniczo olbrzymi wpływ na przyśpieszenie wzrostu e-handlu mają nowoczesne rozwiązania fintech, w tym odroczone płatności i portfele cyfrowe.

Buy Now, Pay Later na obecną chwilę ma ok. 2,1% udział w płatnościach online, ale do 2024 roku będzie on już dwukrotnie większy. Duży wzrost zaliczą także portfele cyfrowe, (np. Apple Pay, Google Pay, itp.) które obecnie wykorzystywane są przy ok. 44,5% transakcji, a w 2024 ich udział wyniesie blisko 52%.

Źródło: Buy Now Pay Later – Revolutionizing Traditional Credit With Convenience, Data & eCommerce | FT Partners Proprietary FinTech Research

A która metoda płatności straci?

Przelewy bankowe obecnie stanowią globalnie 7,7% płatności w ecommerce – do 2024 roku ich udział spadnie do 5,3%. Stracą też karty kredytowe, ale niewiele – z 22,8% do 20,8%. Uwaga, co istotne – z raportu wynika, że obecnie wartość globalna ecommerce to 4,4 bln USD, a do 2024 roku wyniesie ona ponad 5,7 bln USD.

Oznacza to, że chociaż procentowo udział niektórych metod płatniczych będzie mniejszy, to mimo wszystko biznes wzrośnie. Tort rośnie wzrośnie o połowę – nawet przy mniejszym udziale, wartościowo niektóre metody płatnicze będą przeżywać rekordy przychodów i popularności.

Globalnie wzrośnie też udział ecommerce w handlu detalicznym ogółem – jeszcze w 2017 roku wynosił on nieco ponad 10,2%. Obecnie jest to już 17,6%, a w 2024 roku na stałe przekroczy już 20,6%. A jak to wygląda w Polsce – z danych GUS wynika, że średni udział e-handlu stanowi 8,5% sprzedaży detalicznej, ale trend wskazuje, że w 2022 roku może on trwale osiągnąć wartość dwucyfrową.

W Polsce też rozkwitają płatności odroczone. Obecnie z tej metody płatności – wedle naszych szacunków, korzysta już 600 tys. mieszkańców.

/Lendtech.pl/L

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 20.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.