Program BNPL od Mastercard nabiera tempa

  • Lendtech
  • 16.11.2021

Mastercard ogłosił dalsze rozszerzenie swojego flagowego programu Mastercard Installments. Nowymi parterami korporacji zostaną na rynku amerykańskim firmy takie jak American Airlines, Fiserv czy dostawca technologii płatniczych TSYS. Również na Antypodach Mastercard rozpoczął współpracę z graczami BNPL takimi jak hummgroup i Limepay.

Mastercard Installments to najnowszy program ratalny fintechu ogłoszony pod koniec września b.r. Usługa umożliwia oferowanie programów ratalnych czy też tradycyjnych płatności odroczonych do 30 dni, jak również niezwykle popularnych planów podziału płatności na 4 wygodne raty – zarówno online, jak i offline, a konkretnie wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Mastercard.

Boom na odroczone płatności

Do tej pory Mastercard w temacie BNPL współpracował z firmami takimi jak Barclays US, Fifth Third, FIS, Galileo, Huntington Marqeta, SoFi, Synchrony, a także Qantas Loyalty i Latitude. Rozwiązanie dostępne jest na razie w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Wielkiej Brytanii.

Boom w płatnościach odroczonych, jest faktem – w ciągu trzech najbliższych lat nawet 8 proc. transakcji online ma być realizowanych w modelu BNPL. Coraz więcej firm tak w Polsce jak i za granicą chce mieć w globalnym fenomenie udział.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 16.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.