Revolut wchodzi na polski rynek płatności odroczonych z ratami Pay Later

  • Lendtech
  • 10.08.2022

Revolut wchodzi na polski rynek płatności odroczonych. Nowa usługa ratalna pod nazwą Pay Later rozbudowuje istniejącą ofertę produktów kredytowych Revolut i pomaga klientom uzyskać większe korzyści z ich pieniędzy.

info pras_Revolut wchodzi na polski rynek płatności odroczonych, raty Pay Later już w Polsce!

Usługa Pay Later od Revolut to produkt ratalny z odroczoną płatnością, który wykorzystuje przyznany limit kredytowy i bierze pod uwagę zdolności zakupowe klienta. Revolut daje klientowi pełną kontrolę decyzji, kiedy chce skorzystać z rat Pay Later i nie ogranicza wyboru do wybranych sklepów.

Pierwsi klienci w Polsce otrzymali dziś dostęp do płatności odroczonych Pay Later. Usługa stopniowo obejmie ponad 1,7 miliona dorosłych klientów firmy w Polsce. W tym czasie Revolut przygotuje debiut produktu na kolejnych rynkach w Europie, m.in. w Rumunii, gdzie Pay Later ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Uprawnieni klienci mogą skorzystać z rat Pay Later przy zakupach do maksymalnej kwoty 5000 zł opłaconych kartą Revolut, zarówno fizyczną jak i wirtualną ze zmiennym numerem, która zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa transakcji online – jej numer jest niszczony po każdej płatności.

Klienci Revolut mogą rozłożyć dowolny wydatek zakupowy na trzy miesięczne raty, pierwsza rata jest opłacana z góry w momencie płatności a kolejne w drugim i w trzecim miesiącu. Opłata w wysokości 2,99% za każdy rozłożony na raty wydatek jest uiszczana przy okazji zwrotu drugiej i trzeciej raty. Po przyznaniu dostępu do usługi Pay Later, klienci mogą aktywować ją w dowolnym momencie, jednym kliknięciem w aplikacji, przed dokonaniem płatności za wybrane zakupy. Następnie mogą obserwować status płatności i spłaty w sekcji Karty, lub w sekcji Pay Later. Raty Pay Later można spłacić wcześniej, bez dodatkowych opłat.

Niezależnie czy chodzi o zakup komputera dla dziecka, opłacenie wakacyjnej wycieczki, lub kupno prezentu dla bliskich, klienci Revolut mogą skorzystać z rat Pay Later u dowolnego usługodawcy, który akceptuje płatności Revolut w sklepie stacjonarnym lub online. W przeciwieństwie do niektórych płatności odroczonych dostępnych na rynku, usługodawca nie musi podpisywać z Revolut żadnej umowy, a Revolut nie obarcza sklepu żadną opłatą z tytułu transakcji Pay Later.

Revolut dokładnie sprawdza zdolność kredytową i zakupową klienta oraz decyduje o przyznaniu dostępu do usługi Pay Later. Obecnie, najwyższy dostępny limit kredytowy wynosi 5 000 zł, ale każdy klient otrzyma indywidualny limit w drodze oceny zdolności kredytowej.

Nowa usługa ratalna Pay Later posiada wewnętrzny system, który wspiera bezpieczeństwo finansowe klientów i sprawdza, czy klienta stać na swobodne korzystanie z limitu. W przeciwieństwie do niektórych produktów typu “kup teraz, zapłać później” dostępnych na rynku, Revolut ma zdolność dokonywania dużo bardziej kompleksowej analizy zdolności kredytowej jeszcze przed transakcją, w przeciwieństwie do przyznawania kredytu ratalnego w momencie lub po dokonaniu transakcji w punkcie sprzedaży.

Raty Pay Later to kolejne narzędzie w portfolio usług Revolut, których zadaniem jest zarządzanie wszystkimi wydatkami z poziomu jednej prostej aplikacji w telefonie. Wartość rynku płatności odroczonych typu “kup teraz, zapłać później” w ciągu najbliższych 5 lat w Europie oceniana jest na 680 miliardów £. Produkt ratalny Pay Later od Revolut odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługę płatności odroczonych, w sposób odpowiedzialny, ze szczególnym uwzględnieniem zdolności zakupowej klienta. Pay Later rozszerza istniejącą ofertę kredytową Revolut w Polsce (m.in. kredyty online, karty kredytowe, zapłać za nocleg w obiekcie), by docelowo spełnić wszelkie potrzeby kredytowe klientów.

Płatności odroczone to dynamicznie rosnąca gałąź finansów osobistych. Cieszymy się mogąc poszerzyć oferowane przez nas w Polsce usługi kredytowe – kredyt konsumencki online do 150 tys. zł bez prowizji i ze stałym oprocentowaniem od 7,99% oraz karty kredytowe z limitem do 50 tys. zł z cashback i okresem bezodsetkowym do 62 dni – o wygodne raty Pay Later” –  powiedział Tomasz Jarczyk, Head of Credit Revolut w Polsce.

“Pay Later od Revolut da naszym klientom większą kontrolę i elastyczność w zarządzaniu finansami osobistymi w sposób odpowiedzialny. Pozwoli im rozkładać koszty zakupów na trzy kolejne raty. To mobilizuje klientów do spłaty zadłużenia w ciągu dwóch miesięcy, zamiast polegania na odnawialnym limicie na karcie kredytowej, która nie kładzie takiego nacisku na szybkie uregulowanie zobowiązania” – dodał Tomasz Jarczyk.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.08.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.