Revolut wchodzi w BNPL. Niebawem wystartuje płatność odroczona od Revoluta

  • Lendtech
  • 08.09.2021

Szef Revoluta Nikolai Storonsky zapowiedział, że jego firma pracuje nad funkcją odroczonych płatności, która umożliwi automatyczne rozłożenie na raty kosztów każdego zakupu dokonanego przy użyciu karty Revolut.

Nikolai Storonsky udzielił wywiadu brytyjskiemu portalowi Standard, z którego wynika, że Revolut – fintech wyceniany na ponad 33 mld USD i posiadający ponad 16 mln użytkowników, nie zasypuje gruszek w popiele i nie zamierza oddawać pola Klarnie. Tak, Revolut planuje wdrożenie płatności odroczonych i co najważniejsze – planuje to zrobić trochę inaczej niż inni. To nic zaskakującego dla fintechu, który ma „rewolucję” w nazwie.

Odroczenie płatności ma być banalnie proste

Wystarczy uruchomienie odpowiedniej funkcji w aplikacji mobilnej. Wówczas klient zamiast zapłacić za całą transakcję z góry, najpierw zapłaci tylko 1/3 ceny, a za kilka tygodni Revolut pobierze kolejną ratę. Z wywiadu ze Storonskym wynika, że płatność miałaby być dzielona na 3 raty spłacane w odstępie ok. 14 dni. Słowem, płatność odroczona w Revolut od razu miałaby być dostępna w wersji stacjonarnej i to w zasadzie wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności kartami.

Na razie nie wiadomo, kiedy usługa odroczonej płatności miałaby być dostępna – prawdopodobnie najpierw wystartuje w Wielkiej Brytanii, gdyż to właśnie tutaj BNPL cieszy się największą popularnością, skutecznie wygrywając z kartami kredytowymi. Boom na odroczone płatności w Wielkiej Brytanii widoczny był jeszcze przed pandemią, ale to w trakcie lockdownów BNPL wręcz wystrzeliło poza skalę. To także w Wielkiej Brytanii działa najwięcej dostawców BNPL (ok. 38 proc. brytyjskich sklepów oferuje odroczoną płatność, z tego 22% od co najmniej dwóch dostawców). Nie jest też tajemnicą, że to tutaj trwa najgorętsza dyskusja o regulacji tego rynku o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Revolut już oferuje pożyczki

Produkty kredytowe dostępne są także w Polsce. Fintech pracuje także nad bramką płatniczą i ma w swojej ofercie rozwiązania dla biznesu. Wprowadzenie odroczonej płatności wydaje się zatem naturalnym krokiem. Kolejne 6 miesięcy z całą pewnością będą okresem wielu nowych zapowiedzi i wydaje się więcej niż pewne, że Revolut nie jest jedynym fintechem, który włączy do swojej oferty BNPL.

Dlaczego? Chociażby dlatego, że lider rynku – Klarna, wyceniany jest na ponad 45 mld USD, a pięciu największych dostawców odroczonej płatności wycenianych jest łącznie na ponad 100 mld USD. Jednocześnie do 2024 roku BNPL ma odpowiadać nawet za ok. 8 proc. wszystkich transakcji w e-commerce, którego wartość ma sięgać nawet 7 bln USD rocznie – to wielki tort i każdy kto ma możliwości kapitałowe i technologiczne będzie chciał chociaż spróbować jego części.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 08.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.