Revolut znosi opłaty za odroczone płatności Pay Later

  • Lendtech
  • 22.11.2022

Revolut ruszył z kolejną promocją Black Friday – zniósł opłaty za odraczanie płatności z pomocą funkcji Pay Later. Czy płatności odroczone typu „kup teraz, zapłać później” zrobią furorę w czasie przedświątecznych zakupów?

Revolut z nową promocją na Black Friday - znosi opłaty za odroczone płatności Pay Later

W październikowych badaniach Revolut Money Report, w których odpowiedzi udzieliło 1007 Polaków, pojawiło się pytanie o sposób płatności za zakupy w trakcie Black Friday i przed świętami. 7% zapytanych osób wskazało, że jeśli znajdą dobrą okazję na Black Friday lub Cyber Monday, do zapłaty użyją odroczonych płatności “kup teraz zapłać później”. W innych krajach, z płatności BNPL w Black Friday najchętniej skorzystają Brytyjczycy (7%) i Australijczycy (13%). Revolut, z myślą o kupujących tą metodą, przygotował specjalną promocję.

Promocja Pay Later

Na czym polega promocja? Od tego tygodnia (poniedziałek, 21 listopada), aż do Świąt (niedziela, 25 grudnia) będzie można zaoszczędzić na opłatach za raty Pay Later. Promocja ruszyła w Polsce i w Irlandii. Dla obecnych klientów usługi Pay Later w Polsce oznacza ona, że co trzeci zakup powyżej 50 zł rozłożony na raty Pay Later w okresie promocji nie będzie obciążony opłatą. Jeśli chodzi o nowych klientów Pay Later, którzy aktywują usługę w okresie trwania promocji, nie zapłacą oni prowizji za żaden rozłożony na raty zakup przez 45 dni od uruchomienia usługi.

Niezależnie czy chodzi o zakup sprzętu elektronicznego, sukienki na sylwestra czy węgla na zimę, klienci Revolut mogą skorzystać z rat Pay Later u dowolnego usługodawcy, który akceptuje płatności Revolut w sklepie stacjonarnym lub online. W przeciwieństwie do niektórych produktów dostępnych na rynku, usługodawca nie musi mieć z Revolut podpisanej żadnej umowy, a Revolut nie obarcza sklepu żadną opłatą z tytułu transakcji Pay Later.

Black Week już trwa

To już trzecia z kolei promocja Black Friday od Revolut w tym sezonie. Dwie pierwsze dotyczą kart kredytowych i planu Metal. Na czym polegają?

Po pierwsze, nowi posiadacze kart kredytowych Revolut, mogą otrzymać 5% cashbacku za przedświąteczne zakupy. Okres promocji to 3 miesiące. W tym czasie każdy nowy posiadacz kredytówki Revolut skorzystać może z podwyższonego do 5% cashbacku za zakupy kartą kredytową, offline lub online, o wartości do 2 tys. zł (można więc zaoszczędzić 100 zł). Po przekroczeniu tej kwoty cashback wraca do standardowego poziomu 0,1% (już bez limitu). Płatności można dokonywać kartą kredytową fizyczną lub w wersji wirtualnej (w aplikacji).

Po drugie, Revolut zaoferował 50% zniżkę na swój najwyższy plan Metal. Koszt cennikowy to 600 zł przy płatności 49,99 zł co miesiąc, lub 500 zł przy płatności z góry za rok. By skorzystać z promocji, należy dokonać opłaty za rok. Oferta była dostępna (na zaproszenie w aplikacji) między 18 a 20 listopada b.r. dla wybranych, obecnych klientów planu Standard, Plus i Premium. Promocja pozostaje też wciąż aktywna (na zaproszenie w aplikacji) od 15 do 28 listopada b.r. dla nowych klientów Revolut.

Czym jest Pay Later?

Niedalej jak w sierpniu Revolut udostępnił pierwszym klientom w Polsce usługę ratalną w aplikacji pod nazwą Pay Later. Następnie, we wrześniu, firma wprowadziła specjalną kartę Pay Later, która rozkłada na raty koszt dokonywanych za jej pomocą zakupów. O dostęp do Pay Later mogą wnioskować z poziomu aplikacji wszyscy uprawnieni klienci Revolut w Polsce.

Pay Later jest produktem ratalnym z odroczoną płatnością, który wykorzystuje przyznany limit kredytowy i bierze pod uwagę zdolności zakupowe klienta. Karta działa na podobnej zasadzie jak udostępniona latem funkcja w aplikacji. Revolut daje klientowi swobodę decyzji, kiedy chce skorzystać z rat Pay Later, jaką metodą aktywować raty (aplikacja lub karta), nie ogranicza też wyboru do zamkniętej listy sklepów.

Karta do rat

Uprawnieni klienci mogą skorzystać z rat Pay Later przy zakupach do maksymalnej kwoty 5000 PLN opłaconych kartą Revolut, zarówno fizyczną jak i wirtualną ze zmiennym numerem, która zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa transakcji online – jej numer jest niszczony po każdej płatności. Wystarczy aktywować tryb Pay Later w aplikacji przed dokonaniem płatności, którą chcemy rozłożyć na raty.

Nowością wprowadzoną na jesieni jest opcja skorzystania z wirtualnej karty Pay Later. Tu, podczas płatności kwota zakupu zostanie rozłożona na raty automatycznie, bez konieczności wcześniejszej aktywacji trybu Pay Later. By móc aplikować o limit, należy m.in. posiadać obywatelstwo polskie, a także mieć w telefonie aktualną wersję aplikacji Revolut (minimum 8.67).

Jakie są koszty gdy nie ma promocji?

Gdy klienci Revolut rozkładają dowolny wydatek zakupowy na trzy miesięczne raty, pierwsza rata jest opłacana z góry w momencie płatności a kolejne w drugim i w trzecim miesiącu. Opłata w wysokości 2,99% za każdy rozłożony na raty wydatek jest uiszczana przy okazji zwrotu drugiej i trzeciej raty (tę opłatę znosi aktualna promocja na Black Friday). Po przyznaniu dostępu do usługi Pay Later, klienci mogą aktywować ją w dowolnym momencie, jednym kliknięciem w aplikacji, przed dokonaniem płatności za wybrane zakupy lub korzystać z dedykowanej karty wirtualnej Pay Later. Następnie, mogą obserwować status płatności i spłat w sekcji Karty, lub w sekcji Pay Later. Raty można spłacić wcześniej, bez dodatkowych opłat.

Z kredytem ostrożnie

Revolut dokładnie sprawdza zdolność kredytową i zakupową klienta, a następnie decyduje o przyznaniu dostępu do usługi Pay Later. Obecnie, najwyższy dostępny limit kredytowy wynosi 5 000 PLN, ale klienci otrzymują limit indywidualny, w drodze oceny zdolności kredytowej.

Nowa usługa ratalna Pay Later posiada wewnętrzny system, który wspiera bezpieczeństwo finansowe klientów i sprawdza, czy klienta stać na swobodne korzystanie z limitu. W przeciwieństwie do niektórych produktów typu “kup teraz, zapłać później” dostępnych na rynku, Revolut ma zdolność dokonywania dużo bardziej kompleksowej analizy zdolności kredytowej jeszcze przed transakcją.

Płatności odroczone to zyskująca na popularności gałąź finansów osobistych. Dlatego, w tym roku poszerzyliśmy oferowane przez nas w Polsce usługi kredytowe – kredyt konsumencki online do 150 tys. zł bez prowizji i ze stałym oprocentowaniem od 7,99% oraz karty kredytowe z limitem do 50 tys. zł z cashback i okresem bezodsetkowym do 62 dni – o raty Pay Later. Oferujemy je w formie przycisku w aplikacji, lub specjalnej karty. Teraz, by zachęcić nowych klientów do przetestowania usługi, znosimy opłaty – powiedział Tomasz Jarczyk, Head of Credit Revolut w Polsce.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.11.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.