Sezzle przygotowuje się do IPO w USA

  • Lendtech
  • 23.08.2021

Sezzle złożyło wniosek o IPO do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). To będzie kolejny fintech BNPL, który zadebiutuje na amerykańskiej giełdzie.

Charlie Youakim, CEO Seezle

Na razie nie jest znany termin debiutu. Fintech jest już notowany na giełdzie w Sydney – jego kapitalizacja wynosi blisko 1 mld USD. W komunikacie nie ujawniono ceny ani liczby akcji. IPO w USA prawdopodobnie odbędzie się tuż po zaakceptowaniu wniosku przez SEC.

Konkurencja wśród finetchów BNPL jest coraz większa. Firmy starają się wychodzić z inicjatywą i proponować klientom oraz partnerom handlowym nowe, atrakcyjne funkcjonalności i narzędzia. Sezzle również ogłosiło niedawno plany by stać się hubem dla „super aplikacji” i zarządzać wszystkimi płatnościami swoich konsumentów.

Jednym z kamieni milowych dla branży z pewnością jest przejęcie Afterpay przez Square za 29 mld USD. Fintechy BNPL w ostatnim czasie mocno przyśpieszyły, także w Polsce. Parę dni temu na polski rynek weszła Klarna. Ofertę BNPL nad Wisłą wdraża także gigant w fashion ecommerce – Zalando.

Sezzle chce się wyróżnić na tle silnej konkurencji

To co wyróżnia Sezzle na tle konkurencji to szybka akceptacja wniosków oraz liberalna ich punktacja, co pozwala na udzielenie kredytu osobom, które u innego dostawcy BNPL mogłyby się nie kwalifikować. Ta polityka się sprawdza co widać w przypływie nowych klientów. Sezzle pochwaliło się, że w pierwszym kwartale 2021 r. platformie BNPL przybyło 400 tys. użytkowników. Fintech ma już 2,9 mln aktywnych użytkowników globalnie, a swoją metodę płatności oferuje u ponad 40 tys. merchantów.

Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter. Zdobądź ekspercką wiedzę i aktualne informacje o fintech & lendtech. Zapisz się tutaj.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.