Smartpay uruchamia BNPL w Japonii

  • Lendtech
  • 18.11.2021

Fintech Smartpay startuje w Japonii z nową usługą BNPL łączącą kompleksowe rozwiązanie płatnicze z programem ratalnym. Oferta Smartpay ma pomóc japońskim konsumentom w finansowaniu zakupów, a partnerom handlowym zapewnić zwiększony współczynnik konwersji sprzedaży.

Smartpay to kolejny po Paidy dostawca usług BNPL na japońskim rynku e-commerce. Fintech oferuje finansowanie zakupów w 3 nieoprocentowanych ratach. Przyzwyczajeni do drogich kart kredytowych Japońscy konsumenci wciąż obawiają się ukrytych opłat i narzekają na skomplikowane, czasochłonne formularze. Usługa BNPL Smartpay ma być tanim, szybkim i bezproblemowym rozwiązaniem podążającym za światowymi trendami.

BNPL zwiększa wskaźnik konwersji

Na partnerstwie ze Smartpay wiele skorzystać mogą również sprzedawcy internetowi. Japonia to kraj z ponad 80% wskaźnikiem porzucania koszyka. Oferowanie odroczonej płatności znacząco zwiększa wskaźnik konwersji sprzedaży, a koszta i administracja pokrywane są przez dostawcę BNPL, w tym przypadku Smartpay.

Japoński e-commerce ciągle rośnie. W Kraju Kwitnącej Wiśni podział płatności na 3 raty jest lepiej widziany przez konsumentów, co w dużej mierze wynika z kwestii czysto kulturowych. Liczba 4 bowiem kojarzy się Japończykom z nieszczęściem i śmiercią (to tzw. „tetrafobia”).

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 18.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.