To już oficjalne. Klarna ogłosi start w Polsce 18 sierpnia

  • Lendtech
  • 06.08.2021

Szwedzki fintech Klarna – lider płatności odroczonych na świecie, oficjalnie wystartuje w Polsce już 18 sierpnia. To duży news dla branży BNPL w Polsce i całego rynku consumer finance.

Klarna to wyceniany na 45 mld USD szwedzki fintech z licencją bankową. Spółka specjalizuje się w płatnościach odroczonych, czyli Buy Now, Pay Later. Klarna działa na 17 rynkach (m.in. w państwach skandynawskich, DACH i USA). Teraz oficjalnie zapowiedziała swój start w Polsce, który wyznaczono na 18 sierpnia 2021 roku – na ten dzień bowiem przewidziana jest konferencja prasowa dla dziennikarzy.

Aplikacja Klarny już dostępna w języku polskim

Aplikacja Klarny jest już dostępna dla Polaków – zarówno dla telefonów z iOS i Androidem. W sekcji polecane sklepy znajdziemy m.in. Mediaexpert, RTV Euro AGD, Allegro, Oponeo, MediaMarkt czy Reserved. Na razie jednak nie można zapłacić przy użyciu Klarny, ale jest to zapewne kwestia czasu.

To duża wiadomość dla branży consumer finance w Polsce. Na rynku pojawia się silny gracz, który wyspecjalizowany jest w segmencie odroczonych płatności – jednego z najgorętszych trendów fintech. Klarna to światowy brand, z dużym doświadczeniem i ogromnym kapitałem – tym samym może sporo zmienić na mapie consumer finance w Polsce.

Klarna Bank AB jest notyfikowana w KNF więc prawdopodobnie będzie działać w Polsce jako bank. Z usług Klarny korzysta 90 mln klientów na całym świecie. Spółka wyceniana jest ponad 45 mld USD. Jej założycielem jest Sebastian Siemiątkowski.

Polska to jeden z głównych rynków BNPL w Europie

Polska to 6 największa gospodarka w UE i rynek liczący 37 mln mieszkańców. Wysoki stopień ubankowienia, silne wzrosty w e-commerce (ponad 20% rocznie, branża wyceniana na ponad 100 mld USD), niezwykle dobrze rozwinięta infrastruktura płatnicza i fintech, a także społeczeństwo otwarte na nowości finansowe i technologiczne. Innymi słowy, mimo wciąż wielu barier dla fintechów i lendtechów, jest to jeden z najatrakcyjniejszych rynków w Europie.

Do największych konkurentów Klarny zalicza się australijski Afterpay (wycena na poziomie 29 mld USD) i Affirm (wycena na poziomie – 17 mld USD) i oczywiście gigant płatniczy PayPal. W połowie lipca wdrożenie usługi BNPL, ale na razie tylko w USA, zapowiedział Apple – gigant z Cupertino będzie ją oferować pod nazwą Apple Pay Later.

Na polskim rynku BNPL oferuje m.in. PayPo (500 tys. klientów) i Twisto (niedawno przejęte przez australijskiego Zipa za blisko 100 mln EUR), Allegro Pay czy Mokka (Revoplus). Nad odroczoną płatnością pracują też inni gracze, ale o tym napiszemy już wkrótce.

Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter. Zdobądź ekspercką wiedzę i aktualne informacje o fintech & lendtech. Zapisz się tutaj.

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.