Twisto wprowadza jednorazową kartę ratalną

  • Lendtech
  • 28.06.2021

Twisto, fintech oferujący płatności odroczone online i offline, wprowadza nowy produkt – jednorazową kartę ratalną, dzięki której klienci z łatwością i bez formalności sfinansują większe wydatki w sklepach stacjonarnych i internetowych.

  • Twisto, fintech oferujący płatności odroczone online i offline, jako pierwszy w Polsce wprowadza jednorazową kartę ratalną.

  • Karta dostępna jest dla zarejestrowanych klientów, którzy otrzymają limit ratalny. Jego średnia wartość to obecnie 6,8 tys zł.

  • Płatność kartą ratalną możliwa jest we wszystkich sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

  • Karta przeznaczona jest dla klientów, którzy planują większe wydatki z przeznaczeniem rozłożenia ich na raty.

Klienci mogą w łatwy sposób utworzyć jednorazową kartę ratalną z poziomu aplikacji. Kupujący najpierw wybiera maksymalną kwotę, którą chcę wydać. Następnie określa liczbę miesięcznych rat (od 3 do 12 miesięcy). Kwota zakupu jest ograniczona wysokością limitu ratalnego, który ustalany jest indywidualnie dla każdego klienta (średnio 6,8 tys. zł). – Jednorazowa karta ratalna idealnie uzupełnia portfolio naszych produktów. O ile Twisto Raty są dostępne dla klientów po zakupie, o tyle w przypadku jednorazowej karty ratalnej można przygotować cały proces z wyprzedzeniem. To zupełnie nowe doświadczenie w porównaniu z tradycyjnymi ratami w punkcie sprzedaży. Klient o wszystkim decyduje sam, przez aplikację, bez formalności, a po zakupie płatność dzieli się na raty automatycznie – mówi Adam Miziołek, country manager Twisto w Polsce.

Podziel na 3 rat

Koszt zakupu na raty jest każdorazowo widoczny przed utworzeniem karty i zaczyna się od 0 zł (zakupy za pomocą jednorazowej karty ratalnej mogą zostać połączone z usługą “Podziel na 3”, w ramach której można rozbić zakup na 3 raty za 0 zł).

Wystarczy, że klient wybierze opcję rozłożenia zakupu na 3 raty, tworząc kartę, a następnie wejdzie na stronę sklepu partnerskiego z sekcji “Zakupy” w aplikacji Twisto. Po poprawnym przejściu procesu użytkownik nie poniesie kosztów rozłożenia płatności na raty – dodaje Adam Miziołek.

Jednorazową wirtualną kartą Twisto można posługiwać się w taki sam sposób jak zwykłą kartą płatniczą – wpisując jej dane podczas płatności w sklepie internetowym lub w sklepach stacjonarnych za pośrednictwem portfeli Google Pay i Apple Pay. Karta jednorazowego użytku jest dostępna wyłącznie w formie wirtualnej, więc nie można jej zgubić. Transakcje kartami jednorazowymi są uznawane za najbezpieczniejsze na rynku, także dlatego, że każdorazowo tworzony jest nowy numer karty. Karta jest ważna przez 30 dni od utworzenia, ale w dowolnej można ją dezaktywować lub utworzyć nową.

– Nowa usługa zostanie doceniona szczególnie przez klientów, którzy chcą dokonać większego zakupy, ale nie mają wystarczającej kwoty na miesięcznym limicie. Jeżeli ktoś chce zarezerwować wakacje, które kosztują 6 tys. zł, ale na jego limicie jest kwota 4 tys. zł, to może utworzyć kartę ratalną, która jest powiązana z limitem ratalnym i bez problemu dokonać transakcji. – mówi Adam Miziołek. Jednorazowa karta ratalna to zupełna nowość w Polsce, jak i w Czechach. Cieszymy się, że jesteśmy pionierami na tych rynkach. Dzięki karcie klienci mają pełną kontrolę nad tym, ile pieniędzy wydają, jak długo spłacają i ile ich to kosztuje – dodaje.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.06.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.