Visa zaoferuje API, by łatwiej wdrażać BNPL

  • Lendtech
  • 02.08.2021

Visa wkracza na rynek BNPL poprzez udostępnienie API dla transakcji ratalnych. Partnerzy cyfrowego giganta będą mogli za jego pomocą wybrać czas trwania pożyczek, grupę klientów docelowych oraz oraz oprocentowanie.

Konkurencja na rynku BNPL staje się bardziej realna, a fintechy będą miały łatwiejszą możliwość wdrożenia płatności odroczonych za sprawą rozwiązania Visa.

Visa stworzyła specjalne API dla swoich partnerów, dzięki któremu będą mogli oni udostępnić własne programy ratalne. Za jego pomocą firmy wybiorą czas trwania kredytu, oprocentowanie oraz klientów do których programy ratalne będą skierowane.

API dostępne na razie w Kanadzie i USA

Visa przekonuje, że model BNPL jest korzystny zarówno dla konsumentów jak i instytucji finansowych oraz agentów rozliczeniowych. Fintech twierdzi, że na niektórych rynkach model ten może się sprawdzić również przy codziennych zakupach.

API od Visy jest na razie dostępne w Kanadzie, gdzie firma współpracuje z CIBC, Desjardins i Scotiabank. Natomiast w w USA pierwszym partnerem Visy został Commerce Bank.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 02.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.