Zilch chce oferować BNPL w całej Europie

  • Lendtech
  • 17.01.2022

Brytyjski fintech BNPL Zilch planuje ekspansję w całej Unii Europejskiej. Firma, której flagowym produktem jest cyfrowa karta, ma już 1,7 mln klientów w samej Wielkiej Brytanii.

Zilch chce odroczyć płatność wszystkim konsumentom w Unii Europejskiej. W tym celu ogłosił rozszerzenie współpracy z Mastercard. Ekspansja umożliwi europejskim klientom zrobienie zakupów w dowolnym miejscu i czasie przy pomocy cyfrowej karty.

185 tys. klientów miesięcznie

Zilch współpracuje z Mastercard od 2019 r., a cyfrowa karta to rozwiązanie pozwalające konsumentom na przeprowadzenie transakcji wszędzie tam gdzie akceptowana jest karta Mastercard. Usługa BNPL Zilch pozwala rozłożyć płatność na sześć tygodni bez odsetek i opłat.

Fintech jest jednym z pierwszych dostawców BNPL w Wielkiej Brytanii, któremu przyznano licencję na kredyt konsumencki przez Financial Conduct Authority (FCA). Miesięcznie w Zilch rejestruje się ponad 185 tys. nowych klientów, co czyni go jednym z najszybciej rozwijających się fintechów BNPL na świecie.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 17.01.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.