Zilch wprowadza nową funkcję – Tap & Pay over-time

  • Lendtech
  • 08.04.2021

Zilch to popularny w Wielkiej Brytanii fintech oferujący odroczoną płatność. Spółka właśnie wprowadziła nową – jak sama twierdzi – rewolucyjną usługę. W ramach nowej aplikacji klienci mogą skorzystać z opcji płatności „Tap & Pay overtime”, która umożliwia odroczenie płatności za zakupy w sklepach stacjonarnych.

 

O sprawie napisały brytyjskie media branżowe. Nowa funkcja zaoferowana przez Zilch opisywana jest jako pierwsza tego typu usługa w Wielkiej Brytanii. W największym skrócie umożliwia ona dokonanie płatności w sklepie stacjonarnym bez konieczności skanowania np. kodu QR. Niebawem Zilch chce też udostępnić możliwość dodania wydawanej przez siebie karty do popularnych portfeli cyfrowych takich jak Apple Pay czy Google Pay.

 

Sporo fintechów BNPL prze do tego, by oferować rozwiązanie ułatwiające zakupy w sklepach stacjonarnych – niedawno kartę wirtualną udostępnił australijski Afterpay, a w Polsce taką usługę świadczy Twisto.

 
 

Tap & Pay… over time

Zilch korzysta z boomu na odroczone płatności. Chociaż spółka wystartowała raptem dwa lata temu, to dzisiaj śmiało nawiązuje konkurencję z takimi gigantami jak Clearpay (pod tą marką w Europie operuje australijski Afterpay) czy Klarna. Obecnie firma notuje ok. 125 tys. nowych rejestracji miesięcznie i chwali się kwartalnymi wzrostami sprzedaży na poziomie ponad 160%.

 

Jak przekonuje Philip Belamant, założyciel i dyrektor generalny Zilch, sporą część klientów jego fintechu stanowią przedstawiciele pokolenia Z i Millennialsów, którzy nie znoszą półśrodków – dla nich płatność telefonem musi być intuicyjna, wygodna i bezproblemowa. Aplikacja Zilch została zaprojektowana na bazie tych przekonań – wszystko ma być przejrzyste, pod kontrolą i „na dotknięcie palcem”.

Spółka szczyci się również tym, że w odróżnieniu do innych podmiotów BNPL obecnych na brytyjskim rynku, jest w pełni uregulowana tzn. posiada stosowne zezwolenia i licencje od Financial Conduct Authority, czyli organu nadzorczego dla instytucji finansowych w Wielkiej Brytanii.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 08.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.