Zip chce podbić Azję Południowo-Wschodnią

  • Lendtech
  • 14.05.2021

Australijski Zip nawiązuje współpracę z filipińskim fintechem BNPL TendoPay. Inwestycja australijskiego giganta na rynku odroczonych płatności jest pierwszym krokiem do ekspansji w Azji Południowo-Wschodniej.

TendoPay to popularny na Filipinach lendtech BNPL uruchomiony w 2018 roku. Firma udziela ratalnych pożyczek na zakupy online, oferując przy tym szeroki wybór warunków spłaty – od 15 dni do 24 miesięcy, kładąc przy tym nacisk na aspekty związane z odpowiedzialnym zaciąganiem zobowiązań.

E-commerce na Filipinach będzie wart 12 mld USD

Inwestycja Zip w TendoPay ma duży potencjał. Z prognoz dla rynku filipińskiego, a mowa o 100 mln ludzi – wynika, że handel elektroniczny w tym kraju już w 2025 roku będzie wart ok.12 mld USD.

Zip ma 2,1 mln klientów, a swoje usługi oferuje u 24,5 tys. merchantów. Spółka jest notowana na giełdzie w Sydney – obecnie jej rynkowa wycena to 2,87 mld USD. Warto wspomnieć, że Zip jest jednym z inwestorów w Twisto, które jest jednym z liderów BNPL na polskim i czeskim rynku.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 14.05.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.