Zip kupuje ZestMoney

  • Lendtech
  • 30.09.2021

Australijski Zip został mniejszościowym udziałowcem w indyjskim fintechu BNPL ZestMoney. Kwota transakcji zamknęła się w 50 mln USD.

Inwestycja Zip jest potwierdzeniem pozycji ZestMoney jako lidera rynku BNPL w Indiach. Tamtejszy sektor odroczonych płatności rozwija się właśnie dzięki startupom takim jak ZestMoney, które oferują swoje usługi w Indiach, czyli kraju gdzie tylko nieliczni ludzie posiadają karty kredytowe, a jeszcze mniej posiada udokumentowaną wiarygodności kredytową.

ZestMoney ma już 11 mln użytkowników

ZestMoney pomaga swoim klientom rozwijać profil kredytowy, wykorzystując do tego zaawansowaną sztuczną inteligencję. Startup ma obecnie 11 milionów użytkowników, a także 25 bankowych i pozabankowych partnerów finansowych. Z fintechem współpracują korporacje takie jak Amazon, Flipkart i Apple.

Nabycie udziałów w ZestMoney jest pochodną globalnej strategii inwestycyjnej Zip, która zakłada inwestycje w rozwijające się startupy działające na cennych rynkach z potencjałem generowania silnych samodzielnych przepływów pieniężnych. Dzięki transakcji ZestMoney zyska dostęp do technologii i doświadczenia australijskiego giganta BNPL.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 30.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.