ZIP ogłosił partnerstwo z Microsoft

  • Lendtech
  • 13.07.2021

Australijski Zip – jeden z globalnych liderów rynku BNPL, nawiązał partnerstwo z gigantem technologicznym Microsoft. Współpraca ma na celu zwiększenie dostępu do usług Microsoftu za pośrednictwem wygodnej płatności odroczonej i w dużej mierze skierowana jest do studentów.

Australia to największy rynek usług BNPL – aż 35 proc. kupujących w tym kraju korzysta z usług odroczonej płatności. Zip to znany australijski provider BNPL – chociaż nie oferuje swoich usług bezpośrednio w Polsce, to warto przypomnieć, że kilka tygodni temu to właśnie Zip przejął znany w Polsce fintech Twisto za blisko 100 mln EUR.

BNPL w Microsoft Store

Użytkownicy Zip będą mogli robić zakupy w Microsoft Store za pomocą jednorazowej wirtualnej karty kredytowej. Dzięki temu zyskają oni dostęp do zróżnicowanej oferty produktowej Microsoft m.in. laptopów, tabletów Surface, konsol Xbox czy gier.

Wirtualne karty kredytowe jednorazowego użytku to unikatowe rozwiązanie, dzięki którym klienci mogą skorzystać z 12 miesięcznego planu ratalnego. To nieoprocentowane rozwiązanie płatnicze, z możliwością wyboru między elastycznymi tygodniowymi, dwutygodniowymi lub miesięcznymi opcjami spłaty – czytamy w informacji prasowej.

Podstawowe dane finansowe ZIP za 2020 rok

Giganci technologiczni zaczynają dostrzegać BNPL

Partnerstwo z Microsoft to kolejna współpraca, którą podjął Zip w ostatnich miesiącach. Fintech dołączył do programu Adobe Exchange Partner Program co oznacza, że ​​jego oferta BNPL będzie dostępna dla tysięcy sprzedawców ecommerce korzystających z platformy Magento.

Na całym świecie Zip ma 6,4 miliona klientów, którzy mogą płacić za jego pomocą u ponad 45 tys. sprzedawców. Fintech ten jest notowany na giełdzie w Sydney – obecnie jego kapitalizacja wynosi prawie 3,5 mld USD.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 13.07.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.