Zip przejmuje w Afryce

  • Lendtech
  • 01.09.2021

Australijski provider płatności odroczonych Zip właśnie ogłosił przejęcie południowoafrykańskiego fintechu BNPL – Payflex.

Przypomnijmy, że Zip to jeden z liderów BNPL na świecie. Spółka notowana jest na australijskiej giełdzie, a jej obecna kapitalizacja to prawie 3 mld USD. Z usług Zip korzysta ponad 7 mln klientów, którzy mogą skorzystać z odroczonej płatności Zip oferowanej w ponad 50 tys. sklepów internetowych. Pod koniec maja Zip przejęło obecne na polskim rynku Twisto za blisko 500 mln zł. Wcześniej, bo w styczniu 2021 roku Zip zainwestował w Twisto ponad 70 mln zł.

Plany ekspansji Zip obejmują szereg akwizycji

Twisto to nie jedyny provider BNPL, który trafił do rodziny Zip. Australijski gigant niedawno przejął także Spotii, który działa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dzisiaj spółka ogłosiła, że przejmuje południowoafrykańskiego dostawcę płatności odroczonych – Payflex. Co istotne, Zip od kwietnia 2021 roku jest jednym z głównych inwestorów tego fintechu, więc mamy podobny scenariusz jak w przypadku Twisto – najpierw znacząca inwestycja, a następnie pełna akwizycja.

Payflex jeszcze w 2019 roku był rynkowym mikrusem – w portfolio miał zaledwie 70 merchantów. W zaledwie rok ta liczba wzrosła do ponad 1 tys. e-sklepów oferujących płatności odroczone Payflex. Wzrosła też liczba użytkowników – z 25 tys. do ponad 135 tysięcy. Płatności odroczone rosną jak na drożdżach i jest to ewidentnie trend globalny.

Nowe logo Zip.

Pod koniec lipca Zip przeszedł rebranding

Z zapowiedzi spółki wynika, że brandy zostaną ujednolicone, ale na razie nie wiadomo kiedy to nastąpi – w informacji prasowej wskazano, że nowe nazwę i logo zmieni należąca do Zip amerykańska spółka Quadpay. Wydaje się, że rebranding w niedługim czasie obejmie także pozostałe firmy z portfolio Zip.

/Lendtech/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 01.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.