Comperia przedstawia rekordowe wyniki

  • Lendtech
  • 15.03.2022

Przychody Grupy Comperia.pl SA w 2021 roku wzrosły o 70%, przekraczając 40,4 mln zł, a EBITDA wzrosła 3,3 razy rok do roku – wynika z opublikowanego we wtorek raportu rocznego. – Pod względem wyników finansowych to najlepszy rok w historii Grupy Comperia.pl SA – mówi Wojciech Małek, członek zarządu spółki.

Grupa Comperia.pl SA to działający od 2007 roku fintech, którego misją jest dostarczanie dopasowanych rozwiązań finansowych i ubezpieczeniowych. Od 2011 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównymi filarami działalności spółki jest pośrednictwo kredytowe online, ubezpieczenia, e-commerce oraz porównywarki finansowe – w tym jedna z pierwszych w Polsce Comperia.pl.

W opublikowanych 15 marca raporcie Grupa podsumowuje 2021 rok. EBITDA wyniosła 6 575 tys. zł (wzrost 227% rok do roku), odnotowano rekordowe roczne przychody 40 427 tys. zł (wzrost o 70% w porównaniu z rokiem poprzednim). – Osiągnęliśmy wiele sukcesów na różnych polach działalności Grupy – rozwinęliśmy segment reklamy efektywnościowej, włączyliśmy projekt ComperiaRaty w nasze kanały sprzedaży. Zainwestowaliśmy też w segment ubezpieczeń i uruchomiliśmy portal do sprzedaży ubezpieczeń działający pod marką Compero.pl. Kolejną naszą nową marką jest Comfino – platforma do płatności w sklepach internetowych – mówi Wojciech Małek, członek zarządu.


Od lewej: Paweł Szukalski, Wojciech Małek, Szymon Fiecek – członkowie zarządu Comperia.pl SA

Usługa dla e-sklepów

W 2021 roku uruchomiono najnowszą usługę spółki, Comfino.pl. To rozwiązanie płatnicze dla e-sklepów określane mianem marketplace’u płatności. Działa jak wtyczka dla e-commerce, która po zaimplementowaniu w sklepie internetowym dopasuje opcje zapłaty za produkt lub usługę do danego klienta: płatność odroczoną, raty czy kredyt.
– To pierwsza platforma finansowa łącząca banki, fintechy oraz klientów B2C i B2B – tłumaczy Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA. Rozwiązanie ma już kilku pierwszych klientów, na współpracę zdecydowały się także cenione fintechy takie jak Twisto i Brutto.pl.

Ubezpieczenia i kredyty online

Ubezpieczeniowa odnoga działalności spółki przyniosła 22-procentowy wzrost przychodów w ujęciu rocznym, osiągając trwałą rentowność EBITDA. Comperia Ubezpieczenia planuje w tym roku zwiększać sieć agentów ubezpieczeniowych współpracujących z siecią.

W 2021 roku nieco ewoluował projekt ComperiaRaty. Udało się nawiązać lub zacieśnić cenne partnerstwa, m.in. z City Bankiem, fintechem Smartney, AS INBANK S.A czy BNP Paribas.

– Dla wielu klientów zatrudnionych w najbardziej dotkniętych przez COVID-19 branżach, finansowanie było znacząco utrudnione. Wprowadzano wyższe wymogi, np. konieczność dostarczania dodatkowych dokumentów przez naszych klientów. Jako internetowy pośrednik kredytowy jesteśmy uzależnieni w kwestii całego procesu od partnerów, ale posiadając kilka atrakcyjnych dla klienta końcowego narzędzi finansowych, często byliśmy w stanie obsłużyć go w innym kanale – tłumaczy Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA.

Działalność medialna

W skład Grupy oprócz kilka serwisów internetowych, usług i porównywarek – w tym Comperia.pl, ComperiaRaty.pl, Comfino.pl, Comperia Ubezpieczenia, Compero.pl, Banki.pl – wchodzi również portal technologiczny Telepolis.pl. W 2021 roku zaszły w nim istotne zmiany procesu wydawniczego – wprowadzono nowe działy (w tym “fintech”) i rozwinięto unikalne i cenione już wcześniej (jak “PC Hardware”). Uruchomiono skuteczne formaty reklamowe oraz odświeżono szatę graficzną. Zaowocowało to dynamicznym wzrostem serwisu i przekroczeniem pułapu 5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie (RU – Real Users), co od 6 miesięcy konsekwentnie zapewnia mu miejsce w TOP5 najbardziej poczytnych serwisów technologicznych w Polsce.

– Postawiliśmy na jeszcze bardziej jakościowe i eksperckie opisywanie technologii, bo tego w polskim internecie brakowało. Takie podejście będzie kontynuowane w kolejnych latach – zapewnia Szymon Fiecek, członek zarządu Comperia.pl SA.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 15.03.2022

Najnowsze artykuły z kategorii