Cyfrowa i ekologiczna karta wirtualna Banku Pocztowego otrzymała prestiżowy certyfikat „Digital First” od Mastercard

  • Lendtech
  • 08.12.2022

Bank Pocztowy otrzymał cenne wyróżnienie od Mastercard – certyfikat „Digital First”. Jest to konsekwencją spełnienia szeregu kryteriów oceniających gotowość Banku do udostępnienia karty wirtualnej swoim klientom. Rozwiązanie zostało wprowadzone do oferty Banku dzięki współpracy z Fiserv Polska S.A. Zgodnie z szacunkami Mastercard, używanie wirtualnych kart z certyfikatem Digital First znacznie zmniejsza koszty związane z obsługą kart oraz zwiększa bezpieczeństwo transakcji płatniczych, dzięki wyeliminowaniu jej plastikowego odpowiednika.

Cyfrowa i ekologiczna karta wirtualna Banku Pocztowego otrzymała prestiżowy certyfikat „Digital First” od Mastercard

Mastercard przyznając certyfikat „Digital First” wyróżnił kartę wirtualną Banku Pocztowego i Fiserv Polska S.A., jako produkt w pełni cyfrowy, ekologiczny i bezpieczny. Certyfikat Mastercard Digital First jest przyznawany przez Mastercard zarówno w Europie jak i na całym świecie i ma na celu wspieranie wdrożeń karty wirtualnej oraz budowanie świadomości o produkcie.

Karta wirtualna to kolejny krok w stronę zmiany wizerunku Banku Pocztowego. Jestem niezwykle dumna, że Mastercard dostrzegł i docenił ten produkt, wyróżniając go tym prestiżowym certyfikatem. Karta wirtualna jest jak dotąd rozwiązaniem najbardziej cyfrowym i ekologicznym. Procesy wnioskowania o kartę, jak i sama jej obsługa, odbywa się w pełni za pośrednictwem kanałów zdalnych. Wdrażając kartę wirtualną połączyliśmy więc transformację cyfrową z mądrym, ekologicznym podejściem – tłumaczy Sylwia Kosidło, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Bankowości Elektronicznej.

Obecnie klienci banków oczekują coraz bardziej nowoczesnych, intuicyjnych rozwiązań, dzięki którym nie będą musieli poświęcać dużo czasu na załatwienie swoich spraw. Ważna jest również prostota całego procesu. Wirtualna karta płatnicza to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających konsumentów. Zapewnia większe bezpieczeństwo niż tradycyjna karta, ponieważ nie da się jej zgubić i nie może zostać skradziona. Wirtualna karta to przyszłość i na pewno będzie dobrze służyć klientom Banku Pocztowego – komentuje Grażyna Królewicz, kierownik ds. kluczowych klientów z Fiserv Polska S.A.

Dzięki wykorzystaniu technologii tokenizacji karta Mastercard może być zapisywana w urządzeniach typu smartfon lub smartwatch, bądź w aplikacjach płatniczych, np. cyfrowych portfelach. To nie tylko rozwiązanie wygodne i bezpieczne, ale także ekologiczne. Korzystanie z wirtualnej karty pozwala ograniczyć zużycie plastiku, co chroni środowisko naturalne dzięki mniejszym emisjom gazów cieplarnianych i mniejszej ilości produkowanych odpadów. Szacujemy też, że używanie naszych kart z certyfikatem Digital First obniża koszty banku związane z obsługą Klientów, a co ważniejsze zwiększa bezpieczeństwo transakcji płatniczych – komentuje Tomasz Owczarek, dyrektor ds. sprzedaży i strategii w polskim oddziale Mastercard Europe.

Karta wirtualna z certyfikatem „Digital First” występuje wyłącznie w postaci cyfrowego zapisu w bankowości internetowej oraz mobilnej. Posiada jednocześnie wszystkie cechy karty plastikowej – numer, datę ważności oraz kod zabezpieczający CVC2, co umożliwia dokonywanie transakcji internetowych oraz mobilnych, poprzez jej tokenizację w portfelach cyfrowych Apple Pay, Google Pay, Xiaomi Pay czy Garmin Pay. Należy tym samym podkreślić, że kartą wirtualną można również wypłacać gotówkę z bankomatów posiadających funkcjonalność zbliżeniową. Te wszystkie cechy, jak i w pełni zdalny proces obsługi karty wirtualnej, były podstawowymi warunkami do przyznania ww. certyfikatu.

Bank Pocztowy wprowadził kartę wirtualną do swojej oferty w lipcu tego roku przy wsparciu Fiserv Polska S.A. Jest ona dostępna dla klientów indywidualnych w każdym wieku. Co unikalne dla kart wirtualnych – posiadacze karty mogą korzystać z bezpłatnego pakietu ubezpieczeń, a także z programu lojalnościowego – Mastercard Bezcenne Chwile.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 08.12.2022

Najnowsze artykuły z kategorii