Aion Bank robi digital lending na 100%. Startuje w pełni cyfrowa pożyczka gotówkowa

  • Lendtech
  • 06.09.2021

Aion Bank nie zatrzumuje się i rozbudowuje swoją ofertę produktów o cyfrowe pożyczki dla klientów indywidualnych. Cały proces ma być całkowicie online – tak jak wszystko w Aion Banku.

Aion Bank wystartował z ofertą dla Polaków w sierpniu 2021 roku. Na początek zaoferował cyfrowe konto z wyższym oprocentowaniem niż rynkowe i dostęp do usług inwestycyjnych w ramach wygodnej platformy. To wszystko na najwyższym poziomie i w ramach innowacyjnego modelu subskrypcyjnego.

Z całą pewnością działalności Aion Banku przygląda się też konkurencja, gdyż dawno na polskim rynku nie było tego rodzaju „disruptora”. Naturalnie fintechy w Polsce działają od dawna, ale to Aion Bank – uzbrojony w licencję bankową i najlepszy zespół, wydaje się tym graczem, który może narzucić nowe tempo w kształtowaniu oferty bankowej.

Pożyczka do 90 tysięcy w mniej niż 30 minut

Minął miesiąc i Aion Bank z zapowiedzi przeszedł do czynów. Nie jest tajemnicą, że Aion zapowiadał uruchomienie pożyczek cyfrowych, ale jeszcze parę tygodni temu wydawało się, że nastąpi to nie wcześniej niż w IV kw. 2021 roku. Okazało się, że „święta” w tym roku będą jednak szybciej i Aion dzisiaj ogłosił uruchomienie w pełni cyfrowej oferty kredytów gotówkowych. Produkt jest oferowany całkowicie online – nie tylko dla klientów Aion banku, ale także dla osób posiadających rachunek w innych instytucjach finansowych.

Pożyczki gotówkowe są kolejnym krokiem w rozwoju w pełni cyfrowej oferty Aion Banku w Polsce. Tak jak obiecaliśmy, konsekwentnie rozbudowujemy dostępne rozwiązania przynoszące naszym użytkownikom realne korzyści. Dzięki naszemu technologicznemu zapleczu i fintechowym rozwiązaniom, cały proces kredytowy odbywa się online, a wypłata środków następuje już nawet w 30 min – mówi Karol Sadaj, Country Head Aion Banku w Polsce.

Proces wnioskowania o pożyczkę jest w pełni cyfrowy i można go przeprowadzić online, naturalnie bez wychodzenia z domu. W informacji prasowej czytamy, że klient pożyczka udzielana jest bez prowizji. Wypłata środków – według zapewnień Aion Banku, następować ma nawet w 30 minut. Klienci mogą wnioskować o kwoty do 90 tysięcy złotych z okresem spłaty do 96 miesięcy (8 lat).

Najnowsze technologie i maksymalnie prosty proces

Nasza oferta pożyczek gotówkowych wykorzystuje najnowsze technologie, aby maksymalnie uprościć proces aplikacji kredytowej i wypłacić pieniądze w możliwie najkrótszym czasie, bez wychodzenia z domu. Wierzymy, że bankowość – a więc również pożyczka gotówkowa – musi być dziś prosta, przejrzysta i dostępna online – mówi Jan Warmus, Initiative Owner Retail Loans w Aion Banku

Jak aplikować o pożyczkę? Po podaniu podstawowych danych na stronie internetowej banku wydawana jest decyzja kredytowa. W ramach współpracy z Mastercard użytkownik może w łatwy sposób zweryfikować swoją zdolność kredytową i potwierdzić tożsamość w pełni mobilnie, z użyciem smartfona.

Aion Bank wystartował na początku 2020 roku w Belgii. Od sierpnia 2021 roku jest dostępny na polskim rynku ze specjalnie skonstruowaną ofertą dla Polaków. Szefem Aion Banku w Polsce jest Karol Sadaj. Bank cechuje dopracowana aplikacja mobilna oraz postawienie na model subskrypcyjny – użytkownik wybiera odpowiedni plan subskrypcji w ramach, którego zyskuje dostęp do wybranych usług. Poza opłatami subskrypcyjnymi nie ma innych opłat.

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.