Citi w USA uruchamia platformę, która połączy małe firmy z pożyczkodawcami

  • Lendtech
  • 12.08.2021

Citi w USA uruchomi pilotażową platformę, która połączy banki z przedsiębiorcami zainteresowanymi kreditem. Bridge biult by CitiSM ma połączyć lokalne biznesy z lokalnymi pożyczkodawcami i pomóc w uzyskaniu finansowania nawet do 10 mln USD.

Ciekawe wieści za oceanu. Amerykański oddział Citi uruchamia pilotażową platformę, która ma pomóc w łączeniu lokálních przedsiębiorców poszukujących finansowania z lokalnymi bankami. To część wieloletniego programu Citi na rzecz zwiększenia dostępu do kapitału w ramach inkluzji finansowej i wspierania innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w usługach finansowych.

Proste procesy kredytowe dla mniejszych firm. Wsparcie rozwiązań lokalnych

W USA wiele małych i średnich przedsiębiorstw ma spore problémy z uzyskaniem pożyczki na dalszy rozwój, a procesy wnioskowania wiążą się z papierologią. Mniejsze firmy poszukują finansowania raczej w lokalnych bankach, a te nierzadko są daleko w tyle w kwestiach cyfryzacji, co samo w sobie też stanowi barierę do poszerzania bazy klientów przez mniejsze banki.

Program Citi może przerwać to błędne koło i stanowi interesującą inicjatywę – duży globalny bank będzie bowiem wspierał mniejsze instytucje finansowe w pozyskaniu klientów za pomocą jednego szybkiego wniosku online.

Na początek usługa będzie udostępniona w regionie Southeast i Rockies, w tym w Alabamie, Kolorado, Georgii, Luizjanie, Karolinie Północnej, Karolinie Południowej i Tennessee. Wśród banków, które udostępnią swoją ofertę na platformie są 5Star Bank, Atlantic Capital Bank, BancorpSouth Bank, Bank OZK, Carver State Bank, Citizens Trust Bank, Colony Bank, FirstBank, First Farmers and Merchants Bank, First Horizon Bank, First National Bank of Omaha (FNBO), Independent Financial, JD Bank, Liberty Bank & Trust Company, Mechanics & Farmers Bank, Optus Bank, Unity National Bank of Houston, Vantage Bank.

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 12.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.