Clearpay rusza na podbój Europy Południowej

  • Lendtech
  • 15.03.2021

Clearpay to europejska nazwa handlowa australijskiego fintechu Afterpay. Do tej pory lendtech w Europie dostępny był wyłącznie dla konsumentów w Wielkiej Brytanii. Teraz poszerza swoje wpływy o państwa z południa Europy, a konkretnie o Włochy, Hiszpanię i Francję. Łączna wartość rynku e-commerce w tych krajach przekracza 150 mld EUR.

 
 
 

Clearpay ma już swój przyczółek w Hiszpanii w postaci przejętego fintechu Pagantis – hiszpańskiej firmy płatniczej. Ta fuzja sprawiła, że Clearpay jest dobrze przygotowany do działalności w południowej Europie i dobrze poznała lokalny rynek e-commerce.

 

Clearpay wchodzi na rynek e-commerce wart 150 mld euro

 

Fintech ma już podpisaną umowę z ponad setką detalistów na tych trzech rynkach i przekonany jest o dynamice rozwoju sektora e-commerce w regionie, który szacuje się na ponad 150 mld euro.

 

Giganci BNPL budują swoją obecność w Europie. Po Wielkiej Brytanii i Skandynawii, na pierwszy ogień idą kraje południa Europy i Francji. Europa Centralna i Środkowa zapewne znajdzie się w kolejnym etapie ekspansji, która – co chyba oczywiste – jest wyłącznie kwestią czasu.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 15.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.