Comperia nawiązuje współpracę z OTOMOTO

  • Lendtech
  • 18.02.2021

Comperia.pl będzie wyłącznym dostarczycielem rozwiązania ratalnego w najpopularniejszym polskim serwisie motoryzacyjnym – Otomoto.pl.

Comperia & Otomoto

Comperia & Otomoto

OTOMOTO należy do Grupy OLX. Comperia ułatwi użytkownikom pozyskanie finansowana na samochód wykorzystując rozwiązania fintech ComperiaRaty. Każdy użytkownik serwisu Otomoto.pl, który poszukuje konkretnego modelu samochodu, standardowo otrzymuje też informację, ile wyniesie za niego miesięczna rata. Od teraz wyłącznym dostarczycielem rozwiązania ratalnego ma być Comperia.pl S.A.

 

Dzięki czternastoletniemu doświadczeniu na rynku kredytowym i pożyczkowym doskonale znamy potrzeby osób poszukujących finansowania na auto. Konsekwentnie stajemy się miejscem, które w całości obsługuje zainteresowanego, zaproponuje najwygodniejszą i najlepiej dopasowaną ofertę. Jest to sytuacja win-win – wszyscy zyskują. Użytkownik OTOMOTO w wygodny, bezpieczny i szybki sposób uzyskuje środki na zakup auta. Nasi finansowi partnerzy poszerzają grono swoich klientów – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A.

 

Comperia zaproponuje płatność odroczoną

 

Comperia od 2018 roku rozwija rozwiązania fintechowe ComperiaRaty, która jest platformą dopasowującą kredyt lub pożyczkę, a wkrótce także płatność odroczoną. Płatności za auto do 50 tys. zł będą wspomagane właśnie przez ComperiaRaty. Spółka ma nadzieję, że połączy kupujących samochód z instytucjami, które mogą im zaoferować „szyte na miarę” finansowanie. Droższe transakcje do 300 tys. zł mają być wspomagane przez obsługę telefoniczną.

 

Na podstawie zawartego porozumienia strony potwierdzają, że system płatności oraz jego obsługa powinny być spójne i stanowić część większej całości – wygodnego procesu zakupu samochodu. Dlatego docelowo użytkownik OTOMOTO będzie kompleksowo obsługiwany przez jedną firmę: od momentu kliknięcia wniosku, przez rozpatrzenie aplikacji i wypłatę gotówki, a nawet przedstawienia oferty ubezpieczenia

 

– Dwie prężne marki, OTOMOTO i Comperia.pl, łączą siły. Już od stycznia Comperia dopasowywała instrumenty finansowe klientom naszej platformy. Dzięki zunifikowanemu standardowi od Comperia.pl sfinansowanie auta stało się jeszcze wygodniejsze. Cieszymy się z zacieśnienia współpracy, zwłaszcza że otrzymujemy coraz więcej pozytywnych komentarzy na temat takiego rozwiązania od naszych klientów – mówi Przemysław Vonau, dyrektor generalny OTOMOTO.

 

Umowa pomiędzy Grupą OLX a Comperia.pl S.A. zawarta jest na kilkanaście miesięcy i przewiduje integrację na wielu polach.

 

/Informacja prasowa/Lendtech.pl

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 18.02.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.