CreamFinance Poland uzyskała licencję Małej Instytucji Płatniczej

  • Lendtech
  • 12.01.2023

Komisja Nadzoru Finansowego oficjalnie przyznała CreamFinance Poland licencję Małej Instytucji Płatniczej. Dla właściciela marek Lendon.pl i ExtraPortfel.pl to kolejny milowy krok w rozwoju na polskim rynku. Licencja MIP umożliwia firmie oferowanie klientom nowej gamy produktów finansowych.

CreamFinance Poland uzyskała licencję Małej Instytucji Płatniczej. Większe możliwości, ambitne plany

Rozwój nas napędza. Niezależnie od nowych uregulowań na rynku pożyczkowym, które dla wielu legalnych podmiotów oznaczały trudności, my idziemy do przodu. Globalną skalę działania naszego holdingu AvaFin i dostęp do światowego know-how pragniemy wykorzystać do udoskonalania usług i oferty. Otrzymanie licencji Małej Instytucji Płatniczej otwiera przed nami nowe możliwości – tłumaczy Jerzy Kachnowicz, prezes CreamFinance Poland. Licencję MIP otrzymała spółka z grupy CreamFinance Poland.

Status ten umożliwia m.in. prowadzenie rachunków użytkowników do 2000 euro, dokonywanie transakcji płatniczych do 1,5 mln euro miesięcznie, wydawanie instrumentów płatniczych (np. aplikacje mobilne), wymianę walut na potrzeby transakcji, przyjmowanie płatności instrumentami płatniczymi (jak karty kredytowe), czy udzielanie kredytów płatniczych.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 12.01.2023

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.