Duński Lunar przejmuje szwedzkiego pożyczkodawcę Lendify

  • Lendtech
  • 30.04.2021

Duński challenger bank Lunar przejmuje szwedzki lendtech peer-to-peer Lendify. Choć warunki transakcji są niejawne to wartość przejętego portfela wynosi 300 mln euro, a ostatnia wycena Lendify sięgała ponad 1 mld EUR.

Lendify to platfroma do pożyczek peer-to-peer, która w największym skrócie – ostatnimi czasy nie miała łatwego życia. Jej wniosek o przyznanie licencji na rozszerzenie działalności o przyjmowanie depozytów został odrzucony przez szwedzki nadzór. Dodatkowo nie udało się zrealizować planów z IPO.

Dlatego przejęcie przez Lunar może dać fintechowi nowe życie. Wartość transakcji nie została ujawniona, ale prawdopodobnie jest to ok. 100 mln EUR w akcjach. Niedawna wycena Lendify to było ponad 1 mld EUR, ale „wycena wyceną, a biznes to biznes”.

Lendify ma tylko 40 tys. użytkowników, ale za to rozpoznawalny brand

Dla duńskiego Lunara przejęcie popularnego szwedzkiego pożyczkodawcy to strategiczna decyzja, która może przyśpieszyć rozwój marki w całej Skandynawii, a przede wszystkim zwiększyć bazę klientów. Portfel Lendify to ok. 300 mln EUR, a baza klientów wynosi ponad 40 tys. osób.

Od 2014 roku Lendify pozyskał ok. 90 mln EUR od inwestorów. Firma zatrudnia ok. 60 pracowników, którzy teraz dołączą do zespołu Lunar.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 30.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.