Estoński startup Income chce podbić rynek P2P lending

  • Lendtech
  • 13.01.2021

Income to estoński startup, który stworzył platformę P2P do inwestycji w pożyczki. Firma właśnie ogłosiła swój start i śmiałe plany globalnej ekspansji.

 

Income skupi się na niskokwotowych pożyczkach, które zdaniem startupu są bezpieczniejsze, bardziej przejrzyste i bezpieczniejsze dla inwestorów. Platforma startuje m.in. na niemieckim rynku, gdzie konkurencja jest już spora, ale liczy na przyciągnięcie klientów zainteresowanych większym poziomiem bezpieczeństwa.

 

P2P rośnie w siłę w Niemczech

 

Założycielami Income są Kimmo Rytkönen, Meliina Räty oraz Mikka Läänemets. Pomimo koronawirusa i niskich stóp procentowych startup chce przyciągnąć inwestorów. Nowością w ma być funkcja ochrona inwestorów w przypadku upadłości pożyczkodawcy.

 

Platforma jest dostępna w języku angielskim – na razie skierowana głównie na rynek niemiecki. W 2019 roku wolumen transakcji pożyczek P2P w Niemczech wyniósł ponad 200 mln euro. Planowane jest także wdrożenie w innych krajach.

 

Income postrzega się jako trzecia generacja platform P2P, gdzie inwestorzy traktowani są – jak twierdzi Income – jako równorzędni partnerzy.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 13.01.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.