Grupa AvaFin, właściciel CreamFinance Poland, otwiera nowy rozdział jako spółka zależna południowoafrykańskiego lidera bankowości

  • Lendtech
  • 23.05.2024

Grupa AvaFin, międzynarodowy dostawca usług pożyczkowych, została przejęta przez dotychczasowego strategicznego inwestora, który na początku maja br. nabył większościowy pakiet udziałów w spółce. W transakcji wartej 26,3 miliona euro, Capitec Bank zwiększył swój udział w spółce z 40,66 % do 97,69%. Pozostałe udziały pozostaną w rękach kadry zarządzającej AvaFin.

AvaFin.pl (wcześniej Lendon.pl, należący do spółki CreamFinance Poland) to jeden z największych zdalnych serwisów pożyczkowych w Polsce, należący do międzynarodowej Grupy AvaFin obecnej na rynku od 2012 r. Serwis korzysta z zaawansowanej i autorskiej platformy technologicznej, umożliwiającej precyzyjną ocenę zdolności kredytowej klienta oraz szybką i rzetelną decyzję kredytową. W 2020 roku magazyn Financial Times umieścił spółkę na liście najbardziej obiecujących startupów w Polce: „Top Polish startups to follow”.

Przejęcie grupy AvaFin przez południowoafrykańskiego lidera bankowości to kolejny ważny krok w rozwoju grupy, która pierwsze kroki stawiała na Łotwie jako niewielki startup. Od tego czasu firma dynamicznie się rozwijała, wchodząc kolejno na rynki w Polsce, Czechach, Hiszpanii i w Meksyku. Obecnie, jako część strategicznego projektu, grupa przechodzi globalny rebranding, odchodząc od lokalnych marek (w Polsce Lendon.pl i extraporfel.pl) i jednocząc się pod globalną marką AvaFin.

Przejęcie AvaFin przez Capitec Bank to dla nas kluczowy moment. Zyskujemy jeszcze większą stabilność finansową, dostęp do zasobów i doświadczenia dużego banku oraz szansę na realizowanie wspólnej strategii – mówi Patryk Koeck, CEO Grupy AvaFin.

Dla Capitec Banku, który również rozpoczynał działalność jako firma udzielająca pożyczek, przejęcie AvaFin to ważna część strategii rozwoju. Bank niedawno rozszerzył swoją działalność o obsługę segmentu SME oraz działalność ubezpieczeniową. Grupa AvaFin to pierwsza międzynarodowa akwizycja. Transakcja ma pomoc południowoafrykańskiemu graczowi w ekspansji na zagraniczne rynki.

AvaFin ma bardzo bliską nam kulturę organizacyjną oraz, co dla nas kluczowe, mocno skupia się na innowacjach, rozwoju autorskiej platformy technologicznej i poprawie doświadczenia klienta. Dzięki przejęciu AvaFin nasz bank będzie mógł rozszerzać działalność i skutecznie wspierać międzynarodową ekspansję – mówi Gerrie Fourie, CEO Capitec Banku.

Dzięki wsparciu nowego właściciela oraz synergiom wynikającym z partnerstwa z doświadczonym bankiem grupa AvaFin będzie koncentrowała się na dalszym rozwoju działalności i zwiększaniu udziałów na rynkach, na których prowadzi działalność.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.05.2024

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.