iwoca zaoferuje pożyczki w ecommerce

  • Lendtech
  • 02.09.2021

Fintech iwoca w partnerstwie z FundingXchange wprowadzi na brytyjskim rynku nowy produkt pożyczkowy przeznaczony dla merchantów i oparty na otwartej bankowości.

Właściciele małych brytyjskich e-sklepów działających na takich platformach jak eBay, Amazon czy innych mertketplacach, uzyskają dostęp do finansowania w oparciu o swoje przychody. iwoca działa na brytyjskim od prawie 10 lat. To jeden z pierwszych fintechów pożyczkowych wyspecjalizowanych w finansowaniu B2B, który do 2019 roku obecny był także na polskim rynku.

iwoca kieruje nowy produkt do branży ecommerce

Pożyczki mają mieścić się w przedziale od 1 tys. do 50 tyś. GBP. Finansowanie ma być elastyczne – z jedną stałą opłatą bez odsetek. Pożyczkobiorcy będą mogli w miarę swobodnie kształtować harmonogram spłaty – w zależności od okresu w handlu spłacać wyższe lub niższe kwoty.

E-handel rośnie. Przybywa nie tylko chętnych na zakupy online, ale też zwiększa się liczba merchantów. Dzisiaj już trudno wyobrazić sobie prowadzenie sklepu bez kanału sprzedaży online. Wielu merchantów by móc się rozwijać potrzebuje dopasowanego finansowania – lendtechy powoli zaczęły odpowiadać na rodzący się popyt.

Fintech iwoca od kilku lat specjalizuje się w technologiach IT, tworząc m.in. API pożyczkowe – wykorzystując przy tym rozwiązania z zakresu open banking, które można zintegrować m.in. z platformami ecommerce.

 

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 02.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.