Kokos.pl zapowiada koniec tworzenia nowych aukcji na rynku wtórnym

  • Lendtech
  • 29.10.2021

Kokos.pl poinformował klientów o nadchodzących zmianach – już niedługo zostaną wyłączne funkcje zakupu wierzytelności na rynku wtórnym, weryfikacja rachunku bankowego oraz spłata zobowiązań dot. pożyczek społecznościowych za pośrednictwem serwisu.

Z informacji zawartych w nowym regulaminie wynika, że od 4 listopada użytkownicy serwisu stracą możliwość tworzenia nowych aukcji na rynku wtórnym, ale założone do tego dnia aukcje pozostaną aktualne do momentu upłynięcia ich terminu.

Tym samym w zasadzie kończy się możliwość inwestowania społecznościowego w pożyczki za pośrednictwem Kokos.pl – pierwszej tego typu platformy na polskim rynku. Dzisiaj Kokos.pl to przede wszystkim porównywarka ofert finansowych.

Koniec zakupu wierzytelności na rynku wtórnym

Z kolei 30 listopada zostaną wyłączone takie funkcjonalności jak zakup wierzytelności na rynku wtórnym, weryfikacja rachunku bankowego, spłata zobowiązań dot. pożyczek społecznościowych za pośrednictwem konta w Kokos.pl oraz możliwość zamówienia płatnych pakietów pisemnych potwierdzeń w formie drukowanej.

Wciąż będzie istniała możliwość zalogowania się do panelu użytkownika, edycja danych oraz usunięcie konta, w tym podgląd historii pożyczek i inwestycji, a także możliwośc zamówienia bezpłatnych elektronicznych pakietów pisemnych potwierdzeń.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 29.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.