Lendtech Smartney z kolejnym partnerstwem na rynku fintech

  • Lendtech
  • 23.02.2021

Smartney to lendtech mocno stawiający na rozwiązania fintech. Spółka już oferuje odroczoną płatność we współpracy z Blue Media, a dzisiaj ogłosiła, że nawiązała nowe partnerstwo – ze spółką Comperia, która… również zamierza niebawem oferować odroczone płatności.

 

Smartney kontynuuje rozwój i systematycznie poszerza sieć partnerstw, w tym poszerzających dostępność produktu na rynku. Tym razem rozpoczął współpracę z portalem Comperia.pl Wspólny projekt ma na celu udostępnienie użytkownikom portalu nowoczesnych pożyczek, dostarczanych przez Smartney. Zastosowane rozwiązania open banking sprawiają, że proces jest dla klientów szybki i intuicyjny.

 

15 lutego zakończona została integracja usług oferowanych przez Smartney na platformie Comperia.pl. Klienci portalu wypełniają jeden wspólny wniosek pożyczkowy, przetwarzany za pośrednictwem API. Dzięki tak skonstruowanemu pro-cesowi, przedstawiana w porównywarce oferta Smartney spersonalizowana zo-staje dla konkretnego użytkownika. Po jej zaakceptowaniu klient kierowany jest na stronę Smartney, gdzie może błyskawicznie przejść proces zakupu pożyczki.

 

Korzystanie z finansów to nie jest niedogodność

 

Według Katarzyny Jóźwik, dyrektor zarządzającej Smartney, podobne rozwiązania sprawiają, że klienci przestają spoglądać na korzystanie z finansów jak na niedogodność. Open Banking i rozwiązania integrowane za pośrednictwem API maksymalne upraszczają sam proces i eliminują potrzebę kilkukrotnego wprowadzania tych samych danych lub dostarczania dokumentów. Klienci oszczędza-ją czas mogąc wnioskować i otrzymać decyzję pożyczkową o dowolnej porze dnia i nocy oraz w weekendy, widzą w tym procesie dużo plusów w porównaniu do tradycyjnego pożyczania.

 

– ComperiaRaty to konsekwentnie budowany i świetnie kojarzony już przez klientów marketplace. Nawiązanie współpracy z międzynarodową instytucją finansową – w Polsce reprezentowaną przez Smartney – to kolejny krok w rozwoju na-szej platformy finansowej. Nasi klienci zyskają dodatkową możliwość finanso-wania swoich potrzeb – tłumaczy Paweł Szukalski z Comperia.pl S.A.

 

– Jestem przekonany, że oferta Smartney będzie jedną z najkorzystniejszych, jakie zobaczą użytkownicy platformy Comperia.pl – zapewnia Tomasz Głodowski, dyrektor sprzedaży w Smartney – Wciąż wielu klientów przyzwyczajonych jest do tego, że pożyczkę lub kredyt bierze się w okienku, osobiście. My pokazujemy, że da się to zrobić w sposób lepiej dopasowany do obecnej rzeczywistości. Współpraca z Comperia.pl S.A. jest kolejnym krokiem, w kierunku upowszechnienia naszych usług.

 

Fintechy łączą siły

 

– Oney Bank, właściciel Smartney to europejski ekspert w zakresie kredytów konsumenckich, finansowania zakupów oraz innych rozwiązań finansowych i ubezpieczeniowych, co stanowi perspektywę poszerzania współpracy w przyszłości. Cieszymy się, że zdecydował się wejść z nami we współpracę zarówno ze względu na atrakcyjną ofertę dla naszych klientów, jak i istotny w 2021 roku trend łączenia sił rozwijających się fintechów – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A. odpowiedzialny za rozwój platformy ComperiaRaty.

 

/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.02.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.