Lider digital lending w Indonezji rusza z ekspansją w Azji

  • Lendtech
  • 27.08.2021

Kredivo – lider indonezyjskiego sektora digital lending, ogłosił, że rusza z ekspansją i pierwszym krajem, w którym zaoferuje swoje usługi ma być Wietnam. Partnerem Kredivo w Wietnamie będzie VietCredit Joint Stock Company. Produkty finansowe fintechu będą wprowadzane etapami.

Kredivo to jeden z największy pożyczkodawców w Indonezji – fintech wyceniany jest na 2,5 mld USD i ma ponad 4 mln klientów. Z informacji medialnych wynika, że Kredivo ma… 50% udział na rynku BNPL w Indonezji. Teraz firma planuje ekspansję i niebawem uruchomi usługi w Wietnamie.

Na początek Kredivo zaproponuje Wietnamczykom pożyczki i możliwość dokonywania transakcji płatniczych. W czwartym kwartale 2021 r. uruchomiona zostanie usługa BNPL czyli PayLater Kredivo.

Tylko 4,1% populacji Wietnamu posiada kartę kredytową

Wietnam liczy 93 mln mieszkańców. Fintechy mają tu spory potencjał do wzrostu, szczególnie providerzy BNPL. Bowiem tylko 4,1% populacji Wietnamu posiada kartę kredytową, a większość transakcji przeprowadzana jest za pomocą gotówki. Ta luka kredytowa może pomóc fintechowi w błyskawicznej ekspansji i przyczynić się do dużych wzrostów.

Rynek e-commerce w Wienamie szybko się rozwija, pojawiła się już również klasa średnia, która oczekuje szybkich i wygodnych rozwiązań kredytowych. Biorąc pod uwagę te czynniki oraz demograficzne i konsumpcyjne podobieństwo Wietnamu do Indonezji, Kredivo liczy na to, że odniesie sukces.

/AP/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 27.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.