Machine learning i open banking pomogą zwiększyć poziom akceptacji pożyczek

  • Lendtech
  • 14.10.2021

Zmniejszenie współczynnika odrzuceń wniosków pożyczykowych – to główny cel nowego projektu brytyjskiego fintechu Credit Kudos. Rozwiązanie oparte o open banking i machine learning ma umożliwić zaoferowanie kredytów tym klientom, którzy nie mają historii kredytowej.

Credit Kudos specjalizuje się w ocenie zdolności kredytowej kredytobiorców. To brytyjski fintech, który aktywnie wdraża rozwiązania z zakresu otwartej bankowości i machine learning. Firma dzisiaj ogłosiła uruchomienie innowacyjnego narzędzia Signal, którego celem jest zwiększenie poziomu akceptacji wcześniej odrzuconych wniosków pożyczkowych.

Signal od Credit Kudos wykorzystuje machine learning i dane transakcyjne pochodzące od banków, do których dostęp uzyskują w ramach rozwiązań open banking i wdrożonego API. Stworzony model jest już wytrenowany – czytamy w informacji prasowej. Do jego kalibracji wykorzystano dane transakcyjne z okresu ostatnich 6 lat. Dzięki temu, jak czytamy – możliwa jest ocena każdego wnioskodawcy kredytu, nie tylko tych osób, które już posiadają historię kredytową.

Open banking pomaga ocenić tych, którzy nie mają historii kredytowej

Credit Kudos chce dotrzeć z nowym produktem do tych pożyczkodawców, którzy mają niski wskaźnik akceptacji wniosków o kredyt lub pożyczkę z uwagi na brak odpowiednich danych umożliwiających wiarygodną ocenę zdolności kredytowej klienta. Z danych Credit Kudos wynika, że poziom akceptacji może wzrosnąć nawet blisko do 30% przy jednoczesnym obniżeniu poziomu tzw. straconych kredytów o blisko 2 p. proc. do 9,7 proc.

Fintech zastrzega, że ich model jest zgodny z obowiązującymi w Wielkiej Brytanii regulacjami w zakresie uczenia maszynowego.

 

/LP/Lendtech

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 14.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.