Meksykański pożyczkodawca Credijusto kupuje bank

  • Lendtech
  • 25.06.2021

Platforma pożyczkowa Credijusto wykupiła Banco Fintera. Jest to pierwszy meksykański fintech, który nabył regulowany bank. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Coraz więcej fintechów na świecie kupuje regulowane banki by poszerzyć swoją ofertę produktową. Za tym globalnym trendem podążył meksykański pożyczkodawca Credijusto nabywając Banco Fintera.

Transakcja poszerzy ofertę Credijusto

W Meksyku można zaobserwować coraz większy popyt na kredyty oferowane przez zaawansowane lendtechy. Tą ofertą są szczególnie zainteresowane małe i średnie przedsiębiorstwa, których w Meksyku jest już około 6 mln. Nabycie Banco Fintera pozwoli Credijusto na podwojenie działalności.

Credijusto założono w 2015 roku. To firma pożyczkowa udzielająca pożyczek małym i średnim przedsiębiorcom. Meksykański rynek pożyczkowy wypełnia luki – bankowa oferta dla przedsiębiorców jest uboga. Przypomnijmy, że w Meksyku mieszka blisko 130 mln ludzi, działa tam ponad 4 mln firm, a 35% przedsiębiorców nie ukończyło 34 roku życia.

W 2019 roku w spółkę zainwestował m.in. Goldman Sachs.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 25.06.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.