Raiffeisen wraca na polski rynek

  • Lendtech
  • 17.08.2021

Na polski rynek wraca Raiffeisen, który niebawem zaproponuje Polakom kredyty gotówkowe do 100 tys. zł udzielane w ramach innowacyjnej aplikacji mobilnej.

Raiffeisen Bank Polska został przejęty przez BNP Paribas w 2018 roku. Teraz austriacki bank zapowiedział powrót na polski rynek w ramach Raiffeisen Digital Bank (RDB), który zaoferuje klientom indywidualnym kredyty gotówkowe do 100 tys. zł z okresem spłaty do 60 miesięcy – czytamy w Parkiet. Nowy bank będzie działał wyłącznie w kanałach online i udostępni klientom aplikację mobilną.

Raiffeisen Digital Bank

Polska to pierwszy rynek, na który Raiffeisen wraca ze swoją nową cyfrową marką. Ma dobry timing, bo popyt na kredyty konsumpcyjne wzrasta – w II kw. 2021 roku zwiększył się on o 76 proc. co ma związek z poprawą sytuacji gospodarczej, silniejszego wzrostu potrzeby na zakupy dóbr trwałego użytku, a także lepsze perspektywy dla gospodarstw domowych.

Siedziba Raiffeisen Bank w Wiedniu

Raiffeisen Digital Bank to kolejny challenger na polskim rynku. Niedawno wystartował Aion, który na razie skupił się na ofercie inwestycyjnej – produkty kredytowe uruchomi w kolejnym etapie. Warto także wspomnieć o Revolut Bank, który także oferuje Polakom kredyty od początku 2021 roku – fintech ma ponad 1 mln klientów w Polsce. Czy RDB odniesie sukces na polskim rynku? To zależy, czy oferta będzie atrakcyjna, technologia nie zawiedzie, a marketing okaże się skuteczny.

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 17.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.